Sobota, 21 kwietnia 2018r.

Imieniny: Anzelma, Bartosza, Feliksa

Strona główna / Miasto

Miasto

Lubań

Bezpłatne znakowanie psów

Uwaga właściciele czworonogów! Burmistrz miasta informuje, że rozpoczęła się bezpłatna akcja oznakowywania psów mikroczipem. Niestety nie dotyczy ona kotów.

czytaj więcej

Uniegoszcz

Ul. Główna wkrótce przejezdna

Mieszkańcy Uniegoszczy z rosnącą niecierpliwością obserwują przeciągające się prace na ul. Głównej związane z budową sieci wodno kanalizacyjnej na tej ulicy. Już w połowie ubiegłego miesiąca LPWiK zapewniał nas, że do końca października droga ta będzie przejezdna.

czytaj więcej

Sesja Rady Miasta

Komisja Rewizyjna zajmie się przetargiem

Dziś, w efekcie listu otwartego do Burmistrza, zebrała się Rada Miasta Lubań. Wszystko to, aby jak najszybciej rozwiać wątpliwości dotyczące przetargu na przygotowanie posiłków dla podopiecznych MOPS-u.

czytaj więcej

Kwiaty pod kurhanem Piłsudskiego

11 listopada w Lubaniu

Dziś w całym kraju organizowane są oficjalne obchody Święta Niepodległości. Dokładnie 95 lat temu Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu władzę wojskową, powierzając mu tym samym, misję stworzenia rządu narodowego. Polska po 123 latach niewoli odzyskała niepodległość.

czytaj więcej

Happening na lubańskim rynku

Nowoczesny patriotyzm

Wczoraj na lubańskim rynku uczniowie Gimnazjum nr 3 zaprezentowali swój pomysł na obchody Święta Odzyskania Niepodległości. Pomysł niesztampowy i na pewno interesujący.

czytaj więcej

Prace trwają

Młynówka pod kontrolą

W minionych latach kanały Młynówki miały niską drożność i sprawiały sporo problemów osobom mieszkającym w pobliżu, dochodziło tam do częstych podtopień. Obecnie miasto kontynuuje prace podjęte jeszcze w roku 2012 nad uporządkowaniem prawobrzeżnej i lewobrzeżnej Młynówki.

czytaj więcej

Spotkania z radnymi miejskimi

Radni do Waszej dyspozycji

Zbliżające się spotkania z radnymi to wyjątkowa okazja, aby zobaczyć efekty pracy Rady Miasta oraz zadać nurtujące nas pytania. Będzie to również dobry moment, aby omówić problemy i potrzeby naszej nabliższej okolicy. Może to być znaczący argument, biorąc pod uwagę fakt, że to jedno z ostatnich takich spotkań przed najbliższymi wyborami samorządowymi.

czytaj więcej

Oficjalnie podpisana

Umowa partnerska z Zaclerem

Efekty współpracy pomiędzy naszym powiatem a czeskim Žacléřem są widoczne nie od dzisiaj. Teraz postanowiono to sformalizować. Wybór Žacléřa nie był przypadkowy. Powiat Lubański od kilku lat podejmuje z tym miastem szereg inicjatyw proturystycznych, co niewątpliwie wzmacnia siłę ich oddziaływania.

czytaj więcej

Wszystkich Świętych

Bezpłatne przejazdy środkami komunikacji miejskiej

Uprzejmie informujemy mieszkańców miasta Lubań, że w dniu 01 listopada 2013 roku – Wszystkich Świętych można korzystać z bezpłatnych przejazdów środkami komunikacji miejskiej. Ponadto - wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych mieszkańców – podobnie jak w roku ubiegłym Urząd Miasta umożliwia przejazdy z 50% ulgą na wybranych liniach w okresie poprzedzającym Dzień Wszystkich Świętych (od poniedziałku 28.10.2013 do czwartku 31.10.2013).

czytaj więcej

Kiedy i za ile?

Ulica Żymierskiego zmieni nazwę?

Nie tylko o stołówce mówiono na wczorajszej sesji Rady Miasta. Poruszono również temat zmiany nazwy ulicy Żymierskiego na inną. Kto za to zapłaci i kogo uczcić nową nazwą zamierza komisja ds. nazewnictwa ulic?

czytaj więcej

O stołówce na sesji

Echa listu otwartego

Dziś obyła się kolejna sesja Rady Miasta Lubań. Została ona zdominowana przez dyskusję na temat lubańskiej stołówki.

czytaj więcej

Wstęga przecięta

„Trójka” oficjalnie otwarta

W minionym miesiącu dobiegł końca remont budynku Przedszkola Miejskiego nr 3 w Lubaniu. Z tej okazji, 23 października przy lśniącym nowością budynku zebrali się wszyscy ci, którzy dołożyli do tego przedsięwzięcia przysłowiową „cegiełkę” - mowa o samorządowcach, wykonawcach, sponsorach, pracownikach oświaty oraz przedstawicielach instytucji i formacji, bez wsparcia których ta inwestycja nie doszłaby do skutku.

czytaj więcej

Klasy hotelarsko-gastronomiczne

Praktyki w Austrii dla najlepszych

Po wielkim sukcesie jakim okazały się praktyki zawodowe realizowane w okresie od 26.01 do 08.03.2013 r. przez wychowanków klas gastronomiczno-hotelarskich Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej u austriackich pracodawców czas na kolejne działania.

czytaj więcej

Przerwa technologiczna

Basen będzie zamknięty

Jak informuje na swojej stronie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lubaniu, pływalnia "Laguna" w dniach: od 30.10 do 01.11 br. będzie nieczynna.

czytaj więcej

Ogłoszenie płatne

Adam Lipiński w Lubańskim Klubie Gazety Polskiej

W niedzielę 27 października o godzinie 15.00 Klub Gazety Polskiej w Lubaniu zaprasza na projekcję krótkometrażowego filmu o Jarosławie Kaczyńskim „Lider”. Film zaprezentuje Poseł na Sejm RP, wiceprezes PiS, Adam Lipiński .

czytaj więcej

SOS SEA

Największe mobilne akwarium w Lubaniu

Już w poniedziałek 28 października zawita do Lubania nie lada atrakcja. Przez trzy dni pod Miejskim Ratuszem stało będzie największe w Europie mobilne akwarium z rekinami, o pojemności 15 000 litrów.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 |  Następna Ostatnia