Piątek, 22 czerwca 2018r.

Imieniny: Pauliny, Tomasza, Jana

Strona główna / Miasto

Miasto

Idą Święta...

Wiszą już ozdoby świąteczne

Święta Bożego Narodzenia tuż tuż. Rozpoczął się grudzień, a wraz z nim adwent, czyli wszyscy oficjalnie już oczekujemy na święta. Dziś w naszym mieście zawisły już dekoracje, które wieczorami tworzyć będą atmosferę, rozświetlając ulice Lubania.

czytaj więcej

III Jarmark Bożonarodzeniowy w Lubaniu

Poczuj magię świąt w centrum Lubania!

Łużyckie Centrum Rozwoju serdecznie zaprasza do udziału w III już edycji Jarmarku Bożonarodzeniowego, który będzie mieć miejsce w sobotę 21 grudnia 2013 roku na placu rynkowym między Ratuszem a Galerią Łużycką w Lubaniu.

czytaj więcej

Rady na odpady

Rozstrzygnięcie konkursu

Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał... Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Lubaniu od lat stawia na pozytywne kształtowanie właściwych postaw wobec środowiska naturalnego. Wśród wielu działań, prowadzi między innymi konkursy i akcje dla placówek oświatowych, takie jak „Rady na odpady”, czyli konkurs ochrony środowiska i zbiórki selektywnej odpadów, której podsumowanie odbywa się co roku w listopadzie. W tym roku placówki uczestniczące w akcji, podczas uroczystości w Sali Rajców (20.11.2013) odebrały sprzęt elektroniczny, sportowy i multimedialny. Nagrody otrzymali również uczestnicy konkursu wiedzy o bioregionie „W krainie łużyckich osobliwości”.  Poniżej pełna lista bohaterów tego dnia.

czytaj więcej

Muzeum Regionalne

Skarb z Głogowa

Już wkrótce w Lubańskim muzeum zagości wystawa prezentująca odkryty w 1987 roku Skarb z Głogowa. Na wystawie zobaczymy srebrne monety, odkryte podczas prac ziemnych, prowadzonych na terenie ogródków działkowych. W skład skarbu wchodziło ponad 20 tysięcy monet srebrnych, kilka srebrnych krążków (blankietów), siedem sztabek i bryłka srebra.

czytaj więcej

Broń się sama

Warsztaty dla pań

Boisz się wyjść nocą na ulicę? Chcesz mieć wiedzę potrzebną w starciu z większym i silniejszym przeciwnikiem? Chcesz bronić się sama?

czytaj więcej

Ranking interpelacji, wniosków i zapytań

Kto w Radzie Miasta pracuje, a kto się leni?

Sprawdziliśmy, którzy radni w naszym mieście są najbardziej aktywni w tej kadencji. Do wyborów co prawda jeszcze rok, ale już dziś warto zobaczyć, którzy Radni Miasta Lubań złożyli najwięcej wniosków, interpelacji i zapytań. Znalazł się nawet radny, który przez całą tę kadencję z tej możliwości nie skorzystał.

czytaj więcej

Czy najbliższa rodzina zawsze jest najbliższa?

Ciało od miesiąca czeka na pochówek

Pan Bogusław - 85-letni emeryt zmarł 24 października 2013 roku, lecz do dnia dzisiejszego, pomimo iż minął miesiąc od jego zgonu, nie został pochowany i nie wiadomo kiedy to nastąpi.

czytaj więcej

Nowa firma będzie przygotowywać posiłki

Gastro-Faza tylko do końca roku

Firma z Małomic, o której w naszym mieście było wyjątkowo głośno raczej w negatywnym kontekście, będzie przygotowywała posiłki tylko do końca tego roku. Dziś ukazały się oficjalnie wyniki przetargu na przygotowanie i wydawanie na terenie miasta Lubań gorących posiłków dla podopiecznych MOPS w 2014 roku. Konkurs wygrała firma P.H.U. Marek Stopyra z Bolesławic.

czytaj więcej

Sesja Rady Miasta

O czym dyskutowano?

Wczoraj radni miejscy spotkali się na kolejnej Sesji Rady Miasta Lubań. Dyskutowano m.in. nad projektem przyszłorocznego budżetu. Po głosowaniach wiemy, że od przyszłego roku podatek od nieruchomości wzrośnie.

czytaj więcej

Najlepsze życzenia

Dziś Dzień Pracownika Socjalnego

Dokładnie dziś przypada święto wszystkich pracowników służb społecznych. Z tej  okazji  Burmistrz Lubania Arkadiusz Słowiński złożył kwiaty na ręce dyrektor lubańskiego MOPS Beaty Jurak.

czytaj więcej

Wieloletnia Prognoza Finansowa

Papier przyjmie wszystko

Według przewidywań w przyszłym roku w budżecie będzie ponad 4 mln zł mniej niż w roku bieżącym. Jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy okazuje się… brak dochodów ze zlikwidowanej stołówki.

czytaj więcej

Jutro głosowanie

Czy radni zaostrzą sobie kary?

W ostatnim czasie wystąpiliśmy do władz samorządowych o udostępnienie informacji na temat obecności radnych wszystkich szczebli na sesjach i ich frekwencji na posiedzeniach komisji. Danych jeszcze nie otrzymaliśmy, ale już jesteśmy ich wyjątkowo ciekawi. Coś musi być na rzeczy, bowiem na jutrzejszej Sesji Rady Miasta pojawi się projekt uchwały, która zaostrzy kary za nieobecności na tych spotkaniach.

czytaj więcej

Inwestycje w 2014

Lubań placem budowy w 2014?

Jakie inwestycje zostaną przeprowadzone w Lubaniu w przyszłym roku i jak zostaną sfinansowane? Oto plany, które znalazły się w projekcie budżetu na rok 2014.

czytaj więcej

Lubań

Wypadek na Jeleniogórskiej

W niedzielę, 16.11.2013r.  w godzinach popołudniowych, na skrzyżowaniu ul. Jeleniogórskiej i ul. Głównej doszło do kolizji dwóch aut.

czytaj więcej

Kolejna wizyta najmłodszych

Przedszkolaki u burmistrza

Wczoraj Burmistrz Miasta  Lubania, Arkadiusz Słowiński, po raz kolejny gościł w swoim gabinecie gromadkę dzieci. Odwiedzili go wychowankowie  Przedszkola Miejskiego nr 1 w Lubaniu, którzy przybyli zobaczyć jak wygląda praca lubańskiego magistratu.

czytaj więcej

Edycja 2013

Zachowaj Trzeźwy Umysł

Miło jest nam poinformować, że młodzież z lubańskich szkół podstawowych i gimnazjów znalazła się wśród laureatów tegorocznej kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł” - jedynej takiej kampanii w Polsce, która już od 12 lat nie tylko edukuje poprzez ulotki, plakaty czy scenariusze zajęć, ale także nagradza zaangażowanie i własne inicjatywy uczniów.

czytaj więcej

Będzie podwyżka?

Ilu mieszkańców nie płaci ze wywóz śmieci?

W Lubaniu opłaty za wywóz śmieci naliczane są od osoby i tak koszt dla każdego mieszkańca segregującego odpady to 15 zł, a dla tych, którzy zdecydowali się, że w dalszym ciągu wszystko wrzucać będą do jednego pojemnika, kwota to 19 zł.

czytaj więcej

O czym dyskutowano?

Pierwsze spotkania z radnymi za nami

Czego oczekują mieszkańcy od radnych swojego okręgu na spotkaniach? Z jakimi problemami i oczekiwaniami przychodzą? Jak duże mają wymagania względem swoich przedstawicieli? Po pierwszych dwóch spotkaniach możemy wskazać co doskwiera mieszkańcom Lubania.

czytaj więcej

Lubań

Bezpłatne znakowanie psów

Uwaga właściciele czworonogów! Burmistrz miasta informuje, że rozpoczęła się bezpłatna akcja oznakowywania psów mikroczipem. Niestety nie dotyczy ona kotów.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 Następna Ostatnia