Sobota, 18 sierpnia 2018r.

Imieniny: Ilony, Bronisława, Heleny

Strona główna / Miasto

Miasto

Wymiana anten Orange i T-Mobile

Przymusowo, bez telefonu

Od wczoraj użytkownicy sieci Orange i T-Mobile bezskutecznie próbują korzystać z telefonu. Jak się okazuje, prace prowadzone na przekaźnikach obu sieci komórkowych mogą potrwać do czwartku. Pozostaje uzbroić się w cierpliwość.

czytaj więcej

Tajemnice Kamiennej Góry

Nowe zdjęcia ze sztolni w Lubaniu

Tajemnice Kamiennej Góry elektryzują nie tylko mieszkańców Lubania. O odwiertach z 10 marca informowały wszystkie ogólnopolskie media. Wczoraj Grupa Eksploracyjna Miesięcznika Odkrywca opublikowała kolejne zdjęcia z podziemnych korytarzy.

czytaj więcej

Lubań

Jarmark Wielkanocny

Mimo jesienno-zimowej aury, Jarmark Wielkanocny wystartował. Stoiska wokół Tretu zachęcają domowymi wyrobami i kolorowymi ozdobami. Zapraszamy!

czytaj więcej

Lubań

Czy śledztwo CBA opóźni remont w centrum?

Wczoraj na terenie Bogatyni, Zgorzelca i Lubania doszło do zatrzymań osób powiązanych ze śledztwem CBA w sprawie niedopełnienia obowiązków w bogatyńskim magistracie. Okazuje się, że wykryte nadużycia w Bogatyni pośrednio mogą mieć wpływ, na flagową w tej chwili, miejską inwestycję czyli remont ul. Spółdzielczej i Ratuszowej.

czytaj więcej

75 mln na dolnośląskie drogi

Czy Lubań skorzysta z dotacji?

Wczoraj podczas konferencji prasowej, wojewoda dolnośląski poinformował o dodatkowych funduszach na remonty i modernizacje lokalnych dróg na Dolnym Śląsku. 46 mln zł już trafiło do samorządów, kolejne 29 mln otrzymają w kolejnych miesiącach. Czy środki od wojewody to szansa na remont którejś z lubańskich ulic?

czytaj więcej

Lubański festiwal ściąga uwagę

Sudecki Festiwal Minerałów, odbędzie się w Lubaniu w lipcu. Aby go wypromować wśród ludzi zainteresowanych skarbami Ziemi, organizatorzy brali udział w giełdach mineralogicznych we Wrocławiu, Krakowie i Warszawie.

czytaj więcej

Fotorelacja

Kreatywne warsztaty

W ramach zajęć programowych Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Ośrodku Wsparcia Dziennego w Lubaniu, grupa rękodzielnicza wzięła udział w ośmiu wyjazdowych „Kreatywnych Warsztatach”. Zajęcia wymagały wiele pracy, czasu i zaangażowania.

czytaj więcej

RING historia lubańskiego boksu

Przed kilku miesiącami na lokalnym rynku pojawiła się publikacja Łukasza Lisowskiego pt.: „RING historia lubańskiego boksu”. Początkowo książeczka kolportowana była w środowisku osób związanych z lubańskim boksem. Dziś udostępniono ją szerszemu gronu odbiorców. To ciekawa publikacja, która powinna znaleźć się w biblioteczce każdego regionalisty.

czytaj więcej

15.03.2018

Wideoinformator

Zapraszamy do obejrzenia lubańskiego wideoinformatora. W nim: bezpieczna droga do szkoły, Dzień Kobiet w MDK, sztolnie na Kamiennej Górze oraz poetyckie Krystyny.

czytaj więcej

Lubań, Leśna

Kto odda 500+?

Ogólnopolskie media donoszą o tysiącach rodzin, które muszą oddać pobrane już 500+. Przyczyna takiej sytuacji nie leży jednak po stronie MOPS-ów, a po stronie samych świadczeniobiorców. W Lubaniu problem ten dotyczy 10 rodzin, a kwota do zwrotu to 12 000 zł.

czytaj więcej

Straż Miejska Lubań

Strażnicy miejscy zapobiegli pożarowi

Statystyki pokazują, że każdego roku w sezonie grzewczym, straż pożarna odnotowuje wiele pożarów powstałych w wyniku osadzaniu się sadzy oraz nieprawidłowego stanu technicznego przewodów kominowych.

czytaj więcej

Poszukiwania w parku na Kamiennej Górze

Pierwszy przewiert i od razu trafienie

Dziś od rana w parku na Kamiennej Górze w Lubaniu trwają odwierty. Ich celem jest znalezienie odpowiedzi na pytania: ile mertów sztolni zdołali wykopać Niemcy przed zakoończeniem II wojny światowej i w jakim są stanie. Pierwsze wyniki są obiecujące.

czytaj więcej

Wracamy do tematu

Patryk Jaki odpowiada w sprawie Aresztu Śledczego w Lubaniu

Decyzja ministra sprawiedliwości o likwidacji Aresztu Śledczego w Lubaniu była dużym zaskoczeniem nie tylko dla pracowników, ale i samorządowców. Dlatego ci ostatni gremialnie ruszyli do boju o utrzymanie lubańskiej jednostki. W efekcie, poseł Ewa Szymańska złożyła do ministra sprawiedliwości interpelację z pytaniem o przyczyny takiej decyzji. Odpowiedź otrzymała od wiceministra Patryka Jakiego.

czytaj więcej

Tajemnice Kamiennej Góry

Przygotowania do wierceń

Wczoraj na północno-zachodnim zboczu Kamiennej Góry wyznaczono miejsca, gdzie już w najbliższą sobotę prowadzone będą odwierty. Mają one odpowiedzieć na pytanie, co kryje się we wnętrzu góry?

czytaj więcej

Dzięki temu poruszono śmierdzący problem

Trucicielka psów w Lubaniu?

Od kilku dni lubańskie media społecznościowe podgrzewa informacja o trucicielce psów. Tu cytujemy: „przemiłej starszej Pani, której przeszkadza wszystko i to że sąsiedzi oddychają, a pieski się załatwiają”. Według autora wpisu, kobieta ma rozrzucać w centrum Lubania kawałki kiełbasy nafaszerowane trutką. Sprawdziliśmy czy to prawda, czy miejska legenda?

czytaj więcej

Jesteśmy w czołówce. Niestety nie ma się z czego cieszyć

Fatalna jakość powietrza w Lubaniu

Lubań znalazł się w dzisiejszych, krajowych wiadomościach, niestety nie z powodu jakiegoś niebywałego sukcesu, a za sprawą kolejnego rekordu stężenia pyłu PM10. Obok Lubania czarnym punktem na mapie są również Katowice, Gliwice, Kraków, Dąbrowa Górnicza, Zabrze, Żywiec i Ustronie.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 Następna Ostatnia