Poniedziałek, 21 maja 2018r.

Imieniny: Wiktora, Kryspina, Tymoteusza

Strona główna / Miasto

Miasto

Patrycja Markowska gwiazdą LAWY 2018

Styczeń to czas klarowania się planów. Najwyższa pora zapoznać się z pierwszą gwiazdą LAWY 2018. Panie i Panowie, w lipcu sceną lubańskiego amfiteatru zawładnie najbardziej charakterny alt w Polsce!

czytaj więcej

19.01.2018

Wideoinformator

Zapraszamy do obejrzenia lubańskiego wideoinformatora. W nim: unijne dotacje dla Lubania, spotkanie noworoczne oraz o tym jak największa orkiestra na świecie zagrała również w Lubaniu.

czytaj więcej

Petycja w sprawie likwidacji Aresztu Śledczego

Burmistrz Lubania pisze petycję

18 stycznia br. region i kraj obiegła wiadomość o likwidacji Aresztu Śledczego w Lubaniu. 19 stycznia burmistrz Lubania Arkadiusz Słowiński wystosował do Ministra Sprawiedliwości petycję o zmianę tej decyzji. 

czytaj więcej

Orkan Friederike fotorelacja

Obyło się bez większych szkód

Orkan Frederika, który wczorajszego wieczora przeszedł nad naszym regionem spustoszenie siał głównie w drzewostanie. Najtrudniejsza sytuacja miała miejsce na drodze między Lubaniem a Przylaskiem. Kierowcy zablokowani powalonymi drzewami w trakcie podmuchów wiatru słyszeli pękające w lesie drzewa.

czytaj więcej

Sprawdź czym oddychasz

Powietrze w Lubaniu monitorowane

To czym oddychamy od dłuższego czasu nie schodzi z czołówek wiadomości. Smog i jakość powietrza spędza sen z powiek niejednemu mieszkańcowi Lubania. Dobra wiadomość jest taka, że przez najbliższy rok będziemy mogli sami sprawdzić jakość powietrza. Wszystko za sprawą stacji pomiarowej, która pojawiła się przy ul. Łącznej.

czytaj więcej

Zaproszenie dla organizacji

Stwórzmy wspólnie „DAR” 2018

Stowarzyszenie P-ZFST „Pogranicze” i Łużyckie Centrum Rozwoju zapraszają organizacje pozarządowe (stowarzyszenia, fundacje, kluby) i grupy nieformalne z Lubania oraz powiatu lubańskiego do współtworzenia Dnia Aktywnej Rodziny „DAR” – edycja 2018. Deklaracje udziału można składać do 31 stycznia.

czytaj więcej

Głosowanie zakończone

Wybierz kamerkę

Na Kartingach, a może w parku przy ulicy Kombatantów? Dziś do godziny 15.00 lubanianie mieli możliwość wskazać miejsce, w którym powinna pojawić się kamera. Wkrótce podamy wyniki głosowania.

czytaj więcej

Spotkanie Noworoczne 2018

Spotkanie władz z lokalnymi liderami

Jak co roku burmistrz Lubania zaprosił na Spotkanie Noworoczne liderów lokalnej społeczności, aby podsumować dokonania samorządowców i przedstawić plany na rok 2018.

czytaj więcej

Burmistrz już bez asystenta

Jan niezbędny

Złośliwi mówią o nim „kierowca burmistrza”, jednak szef bez niego nie wyobraża sobie sprawnej pracy urzędu. Za sprawą nowelizacji ustawy o pracownikach samorządowych z początkiem grudnia Jan Hałakuć stracił posadę asystenta burmistrza.

czytaj więcej

Lubań

Co z budynkiem po SP2?

W wyniku reformy edukacji w zasobach miasta pozostał budynek po Szkole Podstawowej nr 2 w Uniegoszczy. Dziś dawna podstawówka świeci pustkami i czeka na nowych lokatorów.

czytaj więcej

33 mln zł na instalację przetwarzania odpadów w Lubaniu

Kolejna duża inwestycja ZGiUK

Zakład Gospodarki i Usług Komunalnych w Lubaniu blisko 33 mln zł inwestuje w rozbudowę regionalnej instalacji przetwarzania odpadów. Projekt w połowie finansowany jest ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego. Umowę na blisko 17 mln zł podpisali dziś marszałek Cezary Przybylski, prezes ZGiUK Michał Turkiewicz, burmistrz Lubania Arkadiusz Słowiński i radny wojewódzki Kazimierz Janik.

czytaj więcej

Dofinansowanie na promocję

Szykuje się duża promocja Lubania

„Partner jako gość wśród przyjaciół” – to nazwa projektu, który uzyskał dofinansowanie z Euroregionu Nysa-Neisse-Nissou. Lubań będzie partnerem kwietniowych Targów Konventa w Loebau, które corocznie odwiedza 20 tys. osób. Prezentacja miasta zajmie halę o powierzchni 800 m2.

czytaj więcej

Rodzice zbierali pieniądze na remont

Baletowa gruntownie odnowiona

Rodzice uczestników zajęć tanecznych uzbierali kilka tysięcy złotych, resztę dołożył Miejski Dom Kultury w Lubaniu – i wspólnymi siłami udało się doprowadzić do gruntownego remontu sali baletowej w lubańskim MDK-u. A sala naprawdę tego wymagała.

czytaj więcej

Lubań

Miejskie inwestycje

Od miesiąca w robocie są drogi awaryjne na Osiedlu Piastów. Z początkiem grudnia ruszyły prace na skwerze przy Wieży Brackiej.

czytaj więcej

Lubańscy radni kolędują

Od kilku lat burmistrz Lubania Arkadiusz Słowiński zaprasza do wspólnego śpiewania kolęd inne grupy mieszkańców miasta. W tym roku zaproszenie do wspólnego przedsięwzięcia otrzymali miejscy radni. Czy radni mają głos? Oczywiście. I to głos decydujący, w bardzo ważnych dla miasta sprawach. Tym razem jednak dali się poznać z trochę innej strony.

czytaj więcej

Kalendarz pełen skarbów

Od poniedziałku 18 grudnia w Informacji Turystycznej w Lubaniu będzie można nabyć kalendarz Sudeckiego Festiwalu Minerałów. Na jego kartach są fotografie najpiękniejszych, najrzadszych i najcenniejszych okazów minerałów z całego świata.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 Następna Ostatnia