Sobota, 24 marca 2018r.

Imieniny: Marka, Gabriela, Katarzyny

Strona główna / Miasto

Miasto

Idą Święta!

Ruszył montaż świątecznych ozdób

Jak na całym świecie i do Lubania dociera przedświąteczny szał. Z roku na rok pierwsze oznaki Bożego Narodzenia przychodzą coraz szybciej, już dziś w mieście pojawiły się pierwsze świąteczne ozdoby.

czytaj więcej

Zaproszenie

Lubański Jarmark Bożonarodzeniowy

Niebanalne ozdoby, wyjątkowe prezenty, tradycyjne smaki, bezpłatne piernikowe warsztaty i przedświąteczna atmosfera – to stałe punkty w programie Bożonarodzeniowego Jarmarku w Lubaniu.

czytaj więcej

Rada Seniorów Miasta Lubań

Seniorzy obradują

Kwestia wykorzystywania paliwa RDF, Uniwersytet III Wieku i bieżące sprawy miejskie zajęły Radę Seniorów Miasta Lubań na listopadowym spotkaniu.

czytaj więcej

Awaria sieci wodociągowej w ul. Mickiewicza w Lubaniu

Poważna awaria wodociągu

W sobotę rano (18.11.2017r). awarii uległ jeden z głównych rurociągów dostarczających wodę dla mieszkańców Lubania. W związku z tym wystąpiły czasowe braki wody lub obniżenie ciśnienia w najwyższych rejonach miasta. LPWiK już pracuje nad usunięciem awarii.

czytaj więcej

Osiedle Piastów

Droga awaryjna

Ewentualny wypadek drogowy i idąca za tym blokada skrzyżowania na Osiedlu Piastów dotychczas uniemożliwiały mieszkańcom dotarcie do domu i wyjazd. Aby zapobiec podobnym sytuacjom w przyszłości, rozpoczęła się budowa dróg awaryjnych pomiędzy ulicą Jagiellońską - Esperantystów – Jesienną.

czytaj więcej

Mecz charytatywny

PGE TURÓW vs "Adaś"

Już jutro o 15. drużyna PGE Turowa zmierzy się z reprezentacją lubańskiego "Adasia". Dopingiem wspieramy zawodników, a kupując bilet pomagamy Mikołajkowi w walce z chorobą. 

czytaj więcej

Działania Straży Miejskiej w Lubaniu

Miasto monitorowane

Działalność Straży Miejskiej od zawsze wzbudza dyskusje. Przeciwnicy tej formacji uważają jej działalność za niepotrzebną i kosztowną. Zwolennicy podnoszą, że kto jak nie Straż Miejska zadba o porządek. Jak jest w rzeczywistości?

czytaj więcej

Akademia z okazji Święta Niepodległości

Polska to my a my to Polska!

W przeddzień 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w kulturalnym sercu naszej Małej Ojczyzny miały miejsce wyjątkowe i wzruszające chwile. W Miejskim Domu Kultury odbyła się uroczysta Akademia z okazji Święta Niepodległości, którą zakończył poruszający serca występ dzieci.

czytaj więcej

Organizator przyjmuje zgłoszenia

Lubański Jarmark Bożonarodzeniowy

Coraz bliżej święta! Promocja jarmarków ruszyła pełną parą. Wystawcy już w gotowości z kalendarzami w dłoniach planują swój udział. Zapraszamy zatem do Lubania!

czytaj więcej

Akademia Malucha

W Święto 11 Listopada

W przeddzień uroczystości związanych z obchodami Święta Niepodległości najstarsze grupy z Akademii Malucha wybrały się pod lubański Obelisk, aby złożyć kwiaty i zapalić znicz ku pamięci bohaterów walczących o wolną Polskę.

czytaj więcej

Dwa dni po odbiorze

Awaria pod nową drogą

Mieszkańcy nie zdążyli się nacieszyć nową nawierzchnią ulicy Różanej. Dzisiejszej nocy pod świeżo położoną drogą doszło do awarii wodociągu.

czytaj więcej

Dom Solny

Dachówka jak bumerang

Temat dachówki z Domu Solnego w Lubaniu powraca jak bumerang. Prace zostały wstrzymane, budynek z częściowo zdjętym pokryciem oczekuje na decyzje konserwatora, a jesienna aura nie sprzyja dobrej kondycji budowli.

czytaj więcej

Zmiany w zasadach przyznawania legitymacji osoby niepełnosprawnej

Z dniem 1 sierpnia 2017 r. na mocy przepisów ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, zmianie uległy zasady przyjmowania i wydawania legitymacji osoby niepełnosprawnej, która uprawnia m. in. Do ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego na podstawie przepisów ustawy z dnia 20 czerwca 1992 r. o uprawnieniach do ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego, ale też w przypadkach wielu jednostek organizacyjnych stanowi podstawę do korzystania z ulg i zniżek w dostępie do świadczonych przez nie usług.

czytaj więcej

Park na Kamiennej Górze w Lubaniu

To dopiero początek

Orkan Grzegorz wyrządził spore szkody w drzewostanie lubańskiego parku na Kamiennej Górze. Docierają do nas sygnały od zaniepokojonych mieszkańców, że do tej pory niewiele się tam robi. Sprawdziliśmy. Prace trwają i jest to początek sporych zmian na w parku.

czytaj więcej

Lubań

Przerwy w dostawie prądu

Tauron Dystrybucja informuje, że w dniu 9 listopada br. w Lubaniu nastąpi przerwa w dostawie energii elektrycznej dla n/w odbiorców:

czytaj więcej

31.10.2017

Lubański wideoinformator

Zapraszamy do obejrzenia lubańskiego wideoinformatora. W nim: poeci walczą o Złote Lubańskie Pióro, Biegowisko 2017, szkolenie pocztów sztandarowych oraz jubileusz Złotych Nutek.

czytaj więcej

Zmiana organizacji ruchu do 3.11.17

Wydział Ochrony Środowiska i Gospodarki Przestrzennej Urzędu Miasta Lubań informuje o zmianie organizacji ruchu w okolicach cmentarza, obowiązujących w okresie od 30.10 do 3.11.2017.

czytaj więcej

Komunikacja miejska

We Wszystkich Świętych za darmo

Uwaga Mieszkańcy! W okresie Wszystkich Świętych warto skorzystać z komunikacji miejskiej.
1 listopada odbędą się 4 bezpłatne przejazdy, natomiast w dniach 30, 31 października i 2 listopada przejazdy na cmentarz płatne 50%. Rozkład jazdy autobusów poniżej.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 Następna Ostatnia