Poniedziałek, 19 marca 2018r.

Imieniny: Józefa, Bogdana

Strona główna / Miasto

Miasto

Nowa koncepcja koncepcji!

Park wodny - nową lokomotywą wyborczą?

Wrześniowe posiedzenie rajców, burmistrz Lubania podsumował słowami: „Dzisiejszy dzień z pewnością przejdzie do historii. Dziś oficjalnie rozpoczęła się kampania wyborcza”. Słowa te Arkadiusz Słowiński najwyraźniej wziął sobie do serca i wzorem miejskich radnych rozpoczął sezon przedwyborczych obietnic. Zrobił to odgrzewając wciąż ciepłego kotleta w postaci obiecanego parku wodnego.

czytaj więcej

Ankieta dla mieszkańców Lubania

Ocena potrzeb w zakresie zdrowia psychicznego

Zachęcamy do wypełnienia anonimowej ankiety dotyczącej oceny potrzeb mieszkańców Lubania w zakresie zdrowia psychicznego przygotowanej na potrzeby sporządzenia strategii ochrony zdrowia psychicznego mieszkańców Gminy Miejskiej Lubań.

czytaj więcej

Nowy komendant OSS SG w Lubaniu

6 października 2017 r. odbyło się uroczyste przekazanie obowiązków na stanowisku Komendanta Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu.

czytaj więcej

5.10.2017

Lubański wideoinformator

Zapraszamy do obejrzenia lubańskiego wideoinformatora. W nim: patron i sztandar dla OSS SG w Lubaniu, Mini Liga Mistrzów oraz wirtualna rzeczywistość.

czytaj więcej

Czytelnicy ostrzegają

Podczas badań namawiają do zakupów

Uwaga! Czytelnicy ostrzegają, że dziś na terenie Lubania badania i prelekcje prowadzi firma, której praktyki jako nieuczciwe opisywał przed kilku laty dziennik Fakt24.pl.

czytaj więcej

Będzie jeszcze szybciej

Orange inwestuje w światłowód

Już od 2013 roku w naszym mieście rozbudowywana jest sieć światłowodowa. Szlaki przecierała firma Lubanet. Teraz w światłowód w Lubaniu zainwestuje Orange.

czytaj więcej

Dzieci na sesji Rady Miasta Lubań

Zgłaszam naprawę ulicy Głównej!

Wizyta dzieci na sesji lubańskiej Rady Miejskiej zapewne przeszłaby bez echa, gdyby nie wniosek złożony przez jednego z uczniów klasy 3a ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubaniu.

czytaj więcej

28.09.2017

Wideoinformator

Zapraszamy do obejrzenia lubańskiego wideoinformatora. W nim: o ustanowieniu świętej Marii Magdaleny patronką naszego miasta

czytaj więcej

Sudecki Festiwal Minerałów

Organizatorzy SFM nie zwalniają tempa

Organizatorzy Sudeckiego Festiwalu Minerałów, którego pierwsza edycja ma się odbyć w lipcu 2018 roku w Lubaniu nie zwalniają tempa. Cały czas szukają nowych ciekawych propozycji, które przyciągną pasjonatów i kolekcjonerów oraz wypromują nowy produkt w kraju i na świecie.

czytaj więcej

Lubań

Nowe oświetlenie w śródmieściu

W Lubaniu mamy o 9 lamp ulicznych więcej. Mieszkńcy placu Strażackiego najbardziej zyskali na nowych instalacjach, niebawem takie same lampy pojawią się na ulicy Ratuszowej i Spółdzielczej. 

czytaj więcej

OSS SG Lubań

Imię i sztandar dla specjalistycznego ośrodka SG

Za sprawą wydarzeń, które miały dziś miejsce w OSS SG w Lubaniu, miasto odwiedzili znamienici goście. Był minister Mariusz Błaszczak, wiceminister Marzena Machałek, posłowie, senatorowie, sekretarz stanu, wojewoda i wielu innych nie mniej ważnych gości. Okazją do wizyty były uroczystości nadania imienia oraz wręczenia sztandaru OSS SG, które odbyły się w lubańskim Rynku.

czytaj więcej

Fotogaleria/ Wideo

Św. Maria Magdalena patronką Lubania

Uroczysta sesja Rady Miasta, inscenizacja historyczna, msza z udziałem znamienitych gości oraz oratorium Jubilate Dei Omnis Terra, w wykonaniu blisko 120 artystów. To wszystko składało się na uroczystości związane z odnowieniem patronatu św. Marii Magdaleny nad miastem Lubań.

czytaj więcej

Patronat św. Marii Magdaleny

Zaproszenie na inscenizację

Jak to się stało, że Magdalenki od Pokuty przybyły do Lubania? Podczas uroczystości 24 września cofniemy czas i przeniesiemy się do tego momentu. Zapraszamy na widowisko uliczne!

czytaj więcej

Aktualizacja

Co z dachówką z Domu Solnego?

Dziś zabytkowa dachówka Domu Solnego w Lubaniu była powodem wizyty przedstawiciela Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Po wizycie mieliśmy poznać dalszy lost dachówki, która pierwotnie miała być zutylizowana.

czytaj więcej

Dachówka z Domu Solnego na OLX

Awantura o dachówki

Dachówki z remontowanego Domu Solnego są przedmiotem OLX-owej aukcji, za ponad 200 tys. złotych. Jak to możliwe, że tak pieczołowicie przygotowany remont jednego z najcenniejszych zabytków Lubania, ma swoją odsłonę na OLX?

czytaj więcej

Komunikat dla odbiorców ciepła

Rozpoczęcie sezonu grzewczego

Z dniem 18 września 2017r. Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Lubaniu rozpoczyna kolejny sezon grzewczy. Z tą chwilą do wszystkich zgłoszonych przez zarządców obiektów zostanie podane ciepło. Aby proces uruchamiania dostawy energii jak również pierwsze tygodnie ogrzewania przebiegły w sposób jak najmniej kolizyjny prosimy o zastosowanie się do kilku niżej wymienionych zasad:

czytaj więcej

Gabinety polityczne przyczółkiem do tworzenia miejsc pracy

Czy asystent burmistrza straci pracę?

Nowelizacja ustawy o pracownikach samorządowych zakłada likwidację etatów dla asystentów i doradców burmistrzów. Przewiduje ona również zatrudnienie w jednostkach samorządu terytorialnego tylko na stanowiskach urzędniczych. Czy to oznacza, że asystent lubańskiego burmistrza straci pracę, czy tylko zmieni się nazwa jego etatu?

czytaj więcej

15. 09. 2017

Wideoinformator

Zapraszamy do obejrzenia lubańskiego wideoinformatora. W nim: 500 lat protestantyzmu, otwarcie boiska oraz spotkanie artystów.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 Następna Ostatnia