Sobota, 18 sierpnia 2018r.

Imieniny: Ilony, Bronisława, Heleny

Strona główna / Miasto

Miasto

Park - wczoraj, dziś, jutro

Wycinki drzew w parku na Kamiennej Górze

W ubiegłym tygodniu rozpoczęły się prace porządkowe w lubańskim parku na Kamiennej Górze. Wycinka kilkudziesięciu drzew przeraziła lubaniaków, którzy wybrali się na zimowy spacer.
Droga redakcjo... Proszę o wyjaśnienie, czy w ostatnim czasie do Lubania przybył Minister Szyszko?! Już tak na poważnie, chodzi o to co dzieje się w parku na Kamiennej. Przypomina to rzeź niewiniątek – czytamy w liście od czytelnika.

czytaj więcej

Pamięć o "Żołnierzach Wyklętych"

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” to polskie święto państwowe obchodzone 1 marca, poświęcone pamięci  żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. 

czytaj więcej

Pozmieniane nazwy ulic

Czy Google Maps zwariowało?

Mapy Google, najpopularniejszy serwis do wyznaczania tras zarówno pieszych jak i samochodowych oszalał? Z tym pytaniem zwrócił się do naszej redakcji czytelnik. Dlaczego? Przeglądając dziś Google Maps zamiast ulicy Gajowej znajdziemy Gejową, natomiast Plac Szarych Szeregów to Plac SS! Takich kwiatków jest o wiele więcej.

czytaj więcej

Lubań

Straż miejska dzieciom

Lubańscy strażnicy miejscy w tym tygodniu rozdali ponad 1200 odblasków. Elementy odblaskowe otrzymali głównie najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego, w trakcie ich drogi do szkoły czy przedszkola.

czytaj więcej

Mieszkańcy zdecydowali

Nowe lokalizacje monitoringu

Mieszkańcy Lubania sami zdecydowali, gdzie pojawią się nowe kamery miejskiego monitoringu. Przez miesiąc na Facebooku trwało głosowanie, które już się zakończyło. W interenetowym plebiscycie najwięcej głosów zebrały cztery lokalizacje.

czytaj więcej

Podpisano umowę z wykonawcą

Parking na Piramowicza

W piątek w lubańskim magistracie podpisano umowę na budowę parkingu przy ul. Piramowicza. Tym samym rozpoczyna się pierwszy element rewitalizacji tzw. Przedmieścia Mikołajskiego.

czytaj więcej

Dom Solny

Milion na zabezpieczenie

Remont Domu Solnego już od blisko roku powraca jak bumerang. Zalecenia konserwatora zabytków, wydane już w trakcie robót, dziesięciokrotnie zwiększyły koszt inwestycji. Zgodnie z zapowiedziami, lubański magistrat wystąpił do ministerstwa kultury i uzyskał milion złotych na wykonanie prac zabezpieczających.

czytaj więcej

Przypominamy! Zmiana organizacji ruchu

Chaos komunikacyjny w centrum Lubania

Od kilku dni, w związku z remontem, wyłączony z ruchu został fragment ul. Spółdzielczej w Lubaniu. W związku z tym w centrum Lubania ZMIENIONO ORGANIZACJĘ RUCHU i wyznaczono objazdy. Dla wielu kierowców jest to wyzwanie, z którym najwyraźniej sobie nie radzą.

czytaj więcej

7.02.2018

Wideoinformator

Zapraszamy do obejrzenia wideoinformatora. W nim: ferie zimowe, kolędowanie u Bukowińczyków, nowa pracownia chemiczna w SP4, sportowcy roku 2017 oraz otwarcie sali tanecznej w MDK.

czytaj więcej

Wojna z minerałami w tle?

Sudecki Festiwal Minerałów vs. Lwóweckie Lato Agatowe

Z końcem ubiegłego tygodnia na profilu społecznościowym Lwóweckiego Lata Agatowego opublikowano tekst, w którym Arkadiusz Gutka, oskarża Lubań o wyjątkowo płytkie i amoralne działania. Mówi wprost, że Lwówek jest okradany, a Lubań ma na celu zniszczenie LLA. Natomiast Mariola Szczęsna, burmistrz Lwówka Śląskiego zapowiada pozew przeciwko lubańskiemu samorządowi.

czytaj więcej

Dom Solny zabezpieczony

Zakończono Prace w Domu Solnym, ponownie rozpoczną się w marcu. Przed samorzadem jeszcze walka o kolejne dotacje, aby zakończyć inwestycję.

czytaj więcej

Lubań

Pikieta za utrzymaniem aresztu

W piątek o 16. pod Aresztem Śledczym w Lubaniu odbyła się pikieta mieszkańców przeciwnych likwidacji lubańskiego aresztu. Co prawda w pikiecie nie wzięli udziału najbardziej zainteresowani, ale wzbudziła ona spore zainteresowanie mediów.

czytaj więcej

Lubań

Ferie z MOSiR

Zgodnie z tradycją zimowych ferii, MOSiR w Lubaniu, tym razem we współpracy z MOPS w Lubaniu, stał się miejscem zajęć dla aktywnych dzieciaków.

czytaj więcej

Lubań bez JOW-ów

Według opinii Biura Legislacyjnego Kancelarii Sejmu, Lubań znalazł się w gronie 276 samorządów w Polsce, gdzie zniesione zostaną JOW-y. W najbliższych wyborach samorządowych mieszkańcy Lubania jako jedyni w powiecie, swoich reprezentantów wybierać będą w wyborach proporcjonalnych.

czytaj więcej

Elektroniczne legitymacje szkolne

Rok szkolny 2018/2019 przyniesie kilka zmian, jedną z nich będzie możliwość wydawania elektronicznych legitymacji szkolnych i przedszkolnych. Nie będzie to jednak obowiązek, a wola gminy.

czytaj więcej

Patrycja Markowska gwiazdą LAWY 2018

Styczeń to czas klarowania się planów. Najwyższa pora zapoznać się z pierwszą gwiazdą LAWY 2018. Panie i Panowie, w lipcu sceną lubańskiego amfiteatru zawładnie najbardziej charakterny alt w Polsce!

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 Następna Ostatnia