Poniedziałek, 21 maja 2018r.

Imieniny: Wiktora, Kryspina, Tymoteusza

Strona główna / Miasto

Miasto

Mineralodzy i Lubań

W lipcu 2018 po raz pierwszy w mieście odbędzie się Sudecki Festiwal Minerałów. Przygotowania już idą pełną parą. Ale jak właściwie wyglądają wielkie giełdy mineralogiczne? Kim są ludzie, którzy kochają skarby? I co Lubań ma do mineralogii?

czytaj więcej

Winda dla szpitala

Burmistrz Miasta Lubań Arkadiusz Słowiński zawnioskuje do Rady Miasta o przyznanie dotacji lubańskiemu szpitalowi. Kwota 73 tysięcy złotych umożliwi wymianę windy transportowej, niezbędnej by personel medyczny działał szybko i skutecznie.

czytaj więcej

Mieszkańcy chcą wymieniać piece

Dotacji nie będzie?

Wymiana starego kopciucha na ekologiczny piec to wydatek nawet kilkunastu tysięcy złotych, dla każdego domowego budżetu to ogromne obciążenie. Wiele gmin w Polsce wspiera mieszkańców w tym trudnym zadaniu. Mieszkańcy Lubania pytają czy miasto ich wspomoże?

czytaj więcej

Odszedł Kamil Nowosielski

Wczoraj odszedł Kamil Nowosielski. Zakończyła się jego wieloletnia, heroiczna walka z glejakiem. Nie można tu mówić o przegranej, te kilka lat pokazało, że razem z Kamilem i jego rodziną walczyli wszyscy w jedności serca i buncie dla życiowej niesprawiedliwości.

czytaj więcej

Niebezpieczne zmiany dla samorządów

ZMP protestuje

Burmistrz czy prezydent, którego znasz i popierasz, nie będzie mógł kandydować w wyborach , bo politycy uznali, że robi to zbyt długo. Posłowie PiS wprowadzają zmiany w samorządach, które zamiast zwiększyć, ograniczą nasze prawa. Protestuje przeciwko temu Związek Miast Polskich.

czytaj więcej

Lubań

Nowe oblicze parku

Z początkiem tygodnia w parku przy Wieży Brackiej rozpoczęły się pierwsze prace. Finalnie mieszkańcy Lubania już w maju powinni otrzymać park, który nawiązywał będzie do stanu z początku XX w. spełniając jednocześnie współczesne standardy.

czytaj więcej

Śnieg i sople, czyj problem

Jak co roku, gdy sezon zimowy zacznie się na dobre, niczym bumerang powraca pytanie, kto jest odpowiedzialny za prawidłowe utrzymanie stanu chodników, dachów oraz co należy zrobić z zalegającym śniegiem i lodem, kto ma go posprzątać i czy trzeba to robić?

czytaj więcej

Lubań

Tłumy na zabawie Mikołajkowej

Frekwencja przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów, dzisiejsze Mikołajki zorganizowane na hali sportowej MOSiR-u udowodniły, że wiara w Mikołaja, przynajmniej wśród najmłodszych mieszkańców Lubania, wciąż jest żywa.

czytaj więcej

Fotogaleria

Mikołaj w lubańskim szpitalu

Święty Mikołaj jest niezawodny! Mali pacjenci lubańskiego szpitala przecierali oczy ze zdziwienia, kiedy na oddział przybył Mikołaj ze Śnieżynką, a mieli ze sobą cały worek prezentów.

czytaj więcej

Projekt budżetu na rok 2018

Budżet nie zadowoli wszystkich

Nie od razu Rzym zbudowano, mamy na pewno do odrobienia szereg zaległości, kwestia wyboru co zrobimy w danym momencie, ja państwu proponuję w tym budżecie takie a nie inne rozwiązania. Uznałem, że takie powinny być priorytety miasta, żeby w jak największy sposób realizować to co zadowoli mieszkańców naszego miasta – mówił podczas sesji poświęconej budżetowi miasta Lubań na rok 2018 burmistrz, Arkadiusz Słowiński.

czytaj więcej

Z redakcyjnej poczty

Jesienna do remontu?

Na 20 grudnia zaplanowano zakończenie budowy drogi awaryjnej dla Osiedla Piastów. Inwestycja przyjmowana, delikatnie mówiąc różnie, ma zapewnić bezproblemowy dojazd dla służb ratunkowych przy ewentualnym wypadku bądź blokadzie najważniejszego w tamtym rejonie skrzyżowania. Z perspektywy bezpieczeństwa inicjatywa jak najbardziej słuszna i potrzebna, szkoda że budując jedną drogę, niszczy się nowiutką ulicę Jesienną.

czytaj więcej

Komunikacyjna paranoja

Posypią się mandaty?

O mistrzach parkowania można pisać elaborat za elaboratem. Pewnie każdemu kierowcy zdarzyło się nieszczególnie zaparkować, cóż zdarza się. Może jednak warto pomyśleć, że zastawianie chodnika, szczególnie w sąsiedztwie szkół i osiedli, utrudnia poruszanie się pieszym. Czy rodzic z wózkiem ma zacząć fruwać?

czytaj więcej

Dom Solny

Na remont potrzebne 2,5 mln zł

Wznowiono prace na dachu Domu Solnego. Zmiany w zakresie remontu nakazane przez WKZ spowodowały wzrost kosztów do 2,5 miliona złotych. Prace zabezpieczające budowlę mają potrwać do 20 grudnia.

czytaj więcej

Nowa koncepcja

Zamiast mini parku wodny plac zabaw

W połowie października burmistrz Lubania ogłosił zmianę koncepcji budowy wodnego mini parku rozrywki, który powstać miał w parku na Kamiennej Górze. Przedstawiona zmiana wydaje się ciekawym rozwiązaniem. Mieliśmy okazję poznać szczegóły najnowszej koncepcji.

czytaj więcej

Budżet miasta Lubań na rok 2018

Pierwsze czytanie budżetu zdjęte z obrad

Dziś w trakcie posiedzenia jednej z miejskich komisji, poznać mieliśmy pierwsze założenia do projektu budżetu na rok 2018 dla Miasta Lubań. W kontekście przyszłorocznych wyborów samorządowych dokument ten miał być bardzo ciekawą lekturą. Niestety punkt dotyczący wydatków w roku wyborczym szybko został zdjęty z porządku obrad.

czytaj więcej

SP4 w Lubaniu

Dzień z Technologią

Po raz trzeci społeczność Szkoły Podstawowej nr 4 w Lubaniu wzięła udział w konkursie na zorganizowanie Dnia z Technologią. Podczas poprzednich edycji szkoła była laureatem konkursu, zajmując odpowiednio miejsce- III w 2015 r. i II w 2016 r.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 Następna Ostatnia