Środa, 25 kwietnia 2018r.

Imieniny: Marka, Jarosława, Wasyla

Strona główna / Miasto / Sztuka dla sztuki

Do kogo skierowany jest film promujący Lubań?

Sztuka dla sztuki

Foto: ŁCR

Dziś światło dzienne ujrzała produkcja, nad którą Łużyckie Centru Rozwoju pracowało ostatnie pół roku. Prezentowane video to kilka miesięcy obserwacji lubańskich wydarzeń, pół tysiąca osób zaangażowanych w projekt i najlepsze momenty z życia Lubania. Pytanie tylko do kogo skierowana jest produkcja i czy film obejrzy ktoś niezainteresowany Lubaniem?

Noc Świętojańska, parada organizacji pozarządowych, podróżująca w czasie XVII-wieczna Straż Miejska oraz pełne endorfin Biegowisko -  film promujący Lubań pokazuje czym żyje miasto - piszą pracownicy ŁCR na samorządowych stronach. Pytane tylko czy film zainteresuje kogoś kto nie jest związany z Lubaniem emocjonalnie?

Zanim czytelnik odniesie wrażenie, że film nie jest wart obejrzenia musimy powiedzieć – warto poświęcić 2,5 minuty. Przyjemna muzyka, dobry montaż, fajne ujęcia i ludzie, a wśród nich znajomi. Jednym słowem ŁCR wykonał kawał dobrej roboty, pytanie tylko czy z sensem?

Ideą filmu promującego powinno być dotarcie z informacją o mieście do osób, które o Lubaniu jeszcze nie słyszały i namówienie ich na ewentualne odwiedziny. Każda taka produkcja potrzebuje „zadziora”, który pchnąłby ją w górę list oglądalności. W innym przypadku będzie to kolejny filmik w sieci, który obejrzą jedynie zainteresowani. W tym przypadku mieszkańcy Lubania i osoby z niego pochodzące.

Paradoksalnie większy rozgłos miastu przynosi film, który 2,5 roku temu nakręciliśmy telefonem podczas otwarcia kompostowni w Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Lubaniu. Jego fragment w swojej produkcji wykorzystał nawet Kuba Klawitter prowadzący program Nowy Gadżet w TVN Turbo, opatrując go komentarzem, który wypisz wymaluj pasuje do dzisiejszej sytuacji. Zobaczcie sami. Fragment niekoniecznie reklamujący Lubań zaczyna się od 10.25 min.

Autor: red.
comments powered by Disqus