Środa, 25 kwietnia 2018r.

Imieniny: Marka, Jarosława, Wasyla

Strona główna / Miasto / Jest decyzja RIO w sprawie zawiadomienia NIK

"W tym przypadku potwierdziły się nasze podejrzenia..."

Jest decyzja RIO w sprawie zawiadomienia NIK

Jest decyzja RIO w sprawie zawiadomienia NIK

Foto: NIK

W połowie września informowaliśmy o złożonym przez NIK, zawiadomieniu do rzecznika dyscypliny finansów publicznych w związku z możliwymi nieprawidłowościami w lubańskim magistracie. Według kontrolerów mogło dochodzić do nieprawidłowości w związku ze zlecaniem obsługi prawnej. Przed kilku dniami burmistrz Arkadiusz Słowiński poinformował nas o decyzji jaką w związku ze sprawą podjęła Regionalna Izba Obrachunkowa we Wrocławiu.

- Chce powiedzieć, że rzecznik dyscypliny finansów publicznych przy Regionalnej Izbie Obrachunkowej we Wrocławiu odmówił wszczęcia postępowania z zawiadomienia NIK - mówi burmistrz Lubania Arkadiusz Słowiński. - Były to czynności, od których NIK mógł się odwołać, a z tego prawa nie skorzystał, w związku z tym postanowienie rzecznika jest ostateczne.

- Dlatego można powiedzieć, że nie ma sprawy jakichkolwiek nieprawidłowości dotyczących wyboru obsługi prawnej dla Urzędu Miasta Lubań. Podkreślałem to już przy pierwszej swojej wypowiedzi, że o ile NIK nie zawsze rozumie samorząd i sposób jego działania o tyle rzecznik dyscypliny finansów publicznych i RIO doskonale wie co w samorządach siedzi. W tym przypadku potwierdziły się nasze podejrzenia, że robimy wszystko zgodnie z przepisami prawa i nie ma do czego się przyczepić - wyjaśnił Arkadiusz Słowiński.

Szerzej o sprawie pisaliśy w materiale „NIK złożył zawiadomienie dotyczące UM w Lubaniu”

Autor: red.
comments powered by Disqus