Piątek, 23 marca 2018r.

Imieniny: Pelagii, Oktawiana, Feliksa

Strona główna / Miasto / Koniec z komunikacyjnym chaosem?

Lubań

Koniec z komunikacyjnym chaosem?

Koniec z komunikacyjnym chaosem?

Foto: Google Maps

Po latach udręki mieszkańcy kamienic przy ul. Kazimierza Wielkiego na Osiedlu Piastów mogą w końcu liczyć na uporządkowanie zasad parkowania w rejonie znajdujących się tam przychodni lekarskich i sklepów.

To co dzieje się na ulicach i chodnikach w okolicy sklepów i przychodni lekarskich od lat „psuje krew” ludziom, którzy na co dzień z nich korzystają. Parkowanie niemal na środku drogi, zastawianie samochodów i szlaków pieszych to codzienność w tamtym rejonie.

- Od mieszkańców osiedla otrzymywałem prośby, wnioski a nawet skargi, dotyczące unormowania ruchu pojazdów i ruchu pieszych w tamtej okolicy. - mówi radny Henryk Rogacki. - Zwróciłem się do burmistrza miasta z prośbą, aby przystąpić do jakiś konkretnych działań, które zmieniłyby ten stan rzeczy. Uporządkowania zasad parkowania samochodów osobowych oraz naprawy nawierzchni chodnika w kierunku ul. Górniczej.

Jeszcze na grudniowej sesji Rady Miasta opozycyjni radni, w których gronie znajduje się Henryk Rogacki zarzucali burmistrzowi, że nie realizuje ich wniosków. - Panie burmistrzu Pan realizuje swoje zobowiązania wyborcze, ale proszę zauważyć, że my też mieliśmy swoje zobowiązania wyborcze i zostaliśmy wybrani przez mieszkańców tego miasta. Brakuje nam realizacji naszych wniosków, nawet drobnostek - wytykał jeszcze miesiąc temu radny Wiesław Wydra.

Słowa te najwyraźniej zapadły w pamięci burmistrza. - Otrzymałem pisemną odpowiedź od burmistrza, w której poinformował, że w tym roku będzie opracowana koncepcja zagospodarowania wnioskowanego terenu wraz z projektem oznakowania docelowego w tym rejonie – oznajmił radny Rogacki.

W tym przypadku przed miejskimi planistami stoi trudne zadanie. Pogodzenie interesów kilku grup społecznych nie będzie proste w grę wchodzi, bowiem dobro dzierżawców lokali, kierowców, pieszych, właścicieli kamienic i ludzi wynajmujących tam mieszkania.

Autor: red.
comments powered by Disqus