Piątek, 23 marca 2018r.

Imieniny: Pelagii, Oktawiana, Feliksa

Strona główna / Miasto / Najbrzydszy cmentarz w okolicy?

Uniegoszcz

Najbrzydszy cmentarz w okolicy?

Najbrzydszy cmentarz w okolicy?

Foto: eLuban.pl

Kiedy wywołaliśmy temat lubańskich nekropolii pojawiły się głosy, że i owszem w końcu zajęto się cmentarzem przy ul. Wrocławskiej i prezentuje się dobrze, przynajmniej porównując go do nekropoli przy ul. Różanej. Mieszkańcy Uniegoszczy skarżą się, że obiekt w tej części miasta wygląda najgorzej ze wszystkich okolicznych cmentarzy.

Zarośnięty, z klepiskiem zamiast parkingu i alejkami, na których niegdyś wysypany żwir to już tylko wspomnienie – mówi nam Pani Janina, mieszkanka Uniegoszczy - teren jest tak podmokły, że właściwie topimy nieboszczyków przecież to skandal, należy wykonać drenaż tym bardziej, że są tam planowane roboty drogowe - kwituje czytelniczka.

Rzeczywiście, wizyta na cmentarzu przy ul. Różanej nie napawa optymizmem i faktycznie nie wygląda on najlepiej. Jak zapowiadał Michał Turkiewicz zamknięto etap większych inwestycji na cmentarzu przy ul. Wrocławskiej więc miejmy nadzieję teraz przyjdzie czas na remont cmentarza na Uniegoszczy. Pieniądze na remonty cmentarnych alejek pochodzą z budżetu miasta. W tym roku znalazły się środki na prace przy ul. Wrocławskiej. W przyszłym roku będziemy namawiać władze miasta i radnych by również na te alejki wygospodarować pieniądze. Tam faktycznie należy dołożyć większych starań przy modernizacji tego cmentarza. - podsumowuje prezes ZGiUK.

Teraz wszystko po stronie radnych. Jeżeli w przyszłym roku zdecydują o remoncie alejek to może rzeczywiście do niego dojdzie. Na większe inwestycje, jak choćby postulowany przez czytelniczkę drenaż, trzeba będzie jeszcze poczekać.

Autor: red
comments powered by Disqus