Piątek, 23 marca 2018r.

Imieniny: Pelagii, Oktawiana, Feliksa

Strona główna / Miasto / Komornik ściągnie zaległości za wywóz śmieci

Nie płacisz?

Komornik ściągnie zaległości za wywóz śmieci

Komornik ściągnie zaległości za wywóz śmieci

Foto: eLuban.pl

260 zł - tyle wynosi średnio zadłużenie mieszkańca Lubania zalegającego z opłatą za odbiór śmieci. Tuż po świętach magistrat rozpoczął doręczanie około 2000 upomnień do nierzetelnych płatników. To ostatni dzwonek na uregulowanie należności bez ponoszenia kosztów komorniczych.

Przez pierwsze trzy lata po wprowadzeniu ustawy śmieciowej ściąganie zaległości zawieszone było w próżni, bowiem nie było wiadomo do kogo należy egzekucja zaległości. W związku z tym wiele osób płaciło kiedy chciało, bądź nie płaciło wcale.

Sytuacja zmieniła się, kiedy weszła w życie nowelizacja ustawy. Umożliwiła ona samorządom zawieranie porozumień z Urzędami Skarbowymi w celu egzekwowania należności pieniężnych z tytułu opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

- Jeżeli chodzi o opłatę za śmieci w tym roku się to zmieniło, w nowelizacji ustawy wskazany jest windykator czyli Urząd Skarbowy. Dlatego my wysyłamy upomnienia, a jeżeli zalegający nie płaci to US poprzez komorników wystawia decyzje i egzekwuje należność - wyjaśnia zastępca burmistrza Lubania, Mariusz Tomiczek - Generalnie raz na kwartał bądź raz na miesiąc są słane upomnienia.

Właśnie wczoraj lubański magistrat rozpoczął akcję doręczenia 2000 upomnień. Na dzień 31.03.2017 w samym Lubaniu zaległości z tytułu gospodarowania odpadami komunalnymi wynosiły 518.295,16 zł. Tak więc to ostatni dzwonek, aby uregulować zobowiązania wobec magistratu bez ponoszenia dodatkowych opłat z tytułu kosztów komorniczych.

Autor: red.
comments powered by Disqus