Piątek, 23 marca 2018r.

Imieniny: Pelagii, Oktawiana, Feliksa

Strona główna / Miasto / Dewastacje na amfiteatrze

Dewastacje na amfiteatrze

Dewastacje na amfiteatrze

Foto: eLuban.pl

Lubański magistrat powoli rozpoczął przygotowywać miejski amfiteatr do zbliżających się obchodów dni miasta. Jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi posprzątano liście i naprawiono rynny przy szatniach za sceną. Niestety w trakcie świąt wandale zniszczyli całą wykonaną pracę.

W tym roku obchody Dni Lubania w całości odbędą się w Parku na Kamiennej Górze. Lubański magistrat postanowił już teraz rozpocząć prace porządkowe na amfiteatrze i wokół niego. Jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi pograbiono liście i zamontowano nowe rury odprowadzające wodę z dachów szatni zlokalizowanych przy scenie. Niestety ktoś postanowił zniszczyć wykonane prace. Wandale porozrzucali worki z liśćmi, a zamontowane plastikowe odpływy rozbito w drobny mak. Zniszczono również przewody wentylacyjne wspomnianych szatni.

Mimo dewastacji magistrat nie zamierza się poddać i będzie kontynuował przygotowania do czerwcowego święta miasta.

- Nie będzie to nic wielkiego. Na pewno amfiteatr zostanie odmalowany, pomalowane zostaną również ławki. Jest też pomysł, aby na jednym sektorze zamontować plastikowe krzesła – mówi Bartosz Kuświk, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu.

Niestety po świątecznej dewastacji pomysł stanął pod znakiem zapytania. - Nie ma co się łudzić, że to przetrwa – podsumowuje dyrektor MDK.

Faktycznie pojawia się pytanie czy warto wydawać pieniądze na krzesła, które miłośnicy „innych” form aktywności z pewnością wkrótce zdewastują. Jak twierdzi dyrektor pojawił się pomysł, aby na amfiteatrze zamontować monitoring.

- Z doświadczenia wiemy, że monitoring w tamtym miejscu na pewno rozwiązałby problem dewastacji i w efekcie przyniósł oszczędności – tłumaczy Komendant Straży Miejskiej, Jan Baniak. - Niestety w tej chwili w swoim budżecie nie mamy pieniędzy na zamontowanie kolejnych kamer.

Kiedy w 2009 roku uruchamiano miejski monitoring ówcześni samorządowcy rozważali pomysł instalacji kamer monitoringu na amfiteatrze, niestety wówczas pomysł upadł. Może tym razem znajdą się środki i chęci, aby rozwiązać problem dewastacji.

Autor: red.
comments powered by Disqus