Poniedziałek, 19 marca 2018r.

Imieniny: Józefa, Bogdana

Strona główna / Miasto / Dzień Dziecka w OSS SG

Dzień Dziecka w OSS SG

Dzień Dziecka w OSS SG

Foto: ŁCR

Ośrodek Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu po raz kolejny otworzył swoje bramy dla dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców Lubania i okolic.

Dla wielu osób była to niepowtarzalna okazja, aby wejść na teren obiektu koszarowego i zobaczyć jak wygląda sprzęt specjalistyczny wykorzystywany przez dolnośląskie służby mundurowe.

Jak co roku dużym zainteresowaniem cieszyły się pojazdy 23. Śląskiego Pułku Artylerii z Bolesławca, a także Państwowej Straży Pożarnej z Lubania. Pokaz sprzętu Policji, Zakładu Karnego w Zarębie, IV Referatu Realizacji w Zgorzelcu Dolnośląskiego Urzędu Celno - Skarbowego i Stowarzyszenia Byłych Żołnierzy 62 KS Commando budził wiele emocji. Zgromadzeni na terenie ośrodka goście z chęcią przymierzali hełmy, kamizelki, a także próbowali swoich sił w strzelaniu do celu. Zarówno przedszkolaki, jak i nieco starsza młodzież szkolna z zainteresowaniem oglądała prezentowaną broń. W tym dniu nie zabrakło również pokazów psów służbowych.

Podczas wizyty w ośrodku goście zdobyli informacje na temat udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz sposobach karmienia i pielęgnacji psów. W punkcie malowania twarzy można było przemienić się w inną postać, a na quadach przeżyć niesamowitą przygodę. Punktem kulminacyjnym był dynamiczny pokaz działania funkcjonariuszy Zakładu Zabezpieczenia Działań oraz słuchaczy szkolenia podstawowego i podoficerskiego. Szybka i głośna akcja zakończyła się zatrzymaniem niebezpiecznych sprawców przestępstwa. Nad całością imprezy czuwały nasze maskotki, z którymi można było zrobić pamiątkowe zdjęcia.

Autor: ŁCR
comments powered by Disqus