Poniedziałek, 19 marca 2018r.

Imieniny: Józefa, Bogdana

Strona główna / Miasto / Straż Miejska czyta dzieciom

Przy okazji dzieci poznały pracę strażników

Straż Miejska czyta dzieciom

Straż Miejska czyta dzieciom

Foto: SM Lubań

Już od 16 lat Cała Polska Czyta Dzieciom. W tym roku do akcji włączyła się lubańska Straż Miejska, a wszystko z okazji Tygodnia Czytania Dzieciom w „Słonecznym” Przedszkolu.

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom to największe doroczne święto w ramach, trwającej nieprzerwanie od 2001 roku, kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom”. W ramach akcji funkcjonariusze Straży Miejskiej w Lubaniu spotkali się z dziećmi z Przedszkola Niepublicznego nr 1 „Słoneczne”. Podczas niecodziennych wizyt najmłodsi mieli okazję posłuchać wierszy, poznać codzienną pracę strażników i historię tej formacji.

Przedszkolaki z zaciekawieniem słuchały o pracy strażników i zadawały pytania. Same też odpowiadały na te dotyczące bezpiecznych zachowań na drodze i w przedszkolu. Wizyta w siedzibie straży miejskiej była okazją do słodkiego poczęstunku dla dzieci. Oczywiście nie mogło zabraknąć pokazu służbowych aut. Każde z dzieci mogło usiąść w radiowozie, a chętnych oczywiście nie brakowało.

Cieszy fakt, że lokalne placówki oświatowe inicjują tego typu spotkania. To ważne, aby nasze społeczeństwo było uświadamiane o charakterze pracy służb mundurowych już od najmłodszych lat. - komentuje Jan Baniak, komendant lubańskiej straży. - Dzięki takim przedsięwzięciom dzieci i młodzież mogą się przekonać, że spotkanego na ulicy funkcjonariusza straży miejskiej czy policji nie należy się bać, lecz można go bez obaw poprosić o pomoc, a taka zostanie mu udzielona.

Autor: red./SM
comments powered by Disqus