Piątek, 23 marca 2018r.

Imieniny: Pelagii, Oktawiana, Feliksa

Strona główna / Miasto / Z redakcyjnej poczty

Z redakcyjnej poczty

Z redakcyjnej poczty

Na redakcyjną skrzynkę pocztową mieszkańcy zgłaszają różne problemy, wczoraj otrzymaliśmy komunikat, w którym czytelnik wzywa burmistrza do działania w konkretnej sprawie, w sprawie bezpieczeństwa.

Panie Burmistrzu! Niechże Pan popędzi odpowiednie służby do roboty. Przejście dla pieszych na tak zwanej obwodnicy - Rybackiej wprawdzie oznakowane - tylko dla kogo? Ruch pojazdów tam duży ale pieszych (lokal gastronomiczny i sklepy) również. Co widzi kierujący - pokazane na fotografiach. Odliczam czas - od jutra czyli 4 lipca. - tak napisał czytelnik.
Rzeczywiście przejście dla pieszych we wskazanym miejscu nie należy do najbezpieczniejszych, a skorzystanie z niego wymaga skupienia, uwagi i szybkości.

Sprawa nie jest taka oczywista jak się wydaje. Droga K30 to droga krajowa i pozostaje w zarządzie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział we Wrocławiu. Tak więc burmistrz nie sprawuje nad nią żadnego nadzoru, co najwyżej może przekazać powyższą uwagę do zarządcy drogi. Co zapewne uczyni.

Podpowiadamy - w sprawach dotyczących różnych dróg składanie skarg i uwag należy zacząć od ustalenia kto jest ich właścicielem. Dzielą się one na drogi gminne, powiatowe, wojewódzkie i krajowe. Żeby było ciekawiej każdą z kategorii dróg zarządzają inne jednostki. Dlatego właściwie skierowane pismo ma zdecydowanie większe szanse na odniesienie zamierzonego rezultatu.

W przypadku opisanym przez czytelnika, adresatem uwag jest właściciel drogi, którego Rejon mamy w Lubaniu przy ul. Kościuszki. Dla ułatwienia poniżej podajemy dane teleadresowe. 

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Oddział We Wrocławiu, Rejon Lubań
tel. +48 75 722 20 41 (-42)
fax: +48 75 722 20 42
e-mail: [email protected]

Miejmy nadzieję, że właściciel drogi zareaguje na uwagi naszego czytelnika.

Autor: red.
comments powered by Disqus