Piątek, 23 marca 2018r.

Imieniny: Pelagii, Oktawiana, Feliksa

Strona główna / Miasto / Rusza budowa boiska

Dla piłkarzy z SP1

Rusza budowa boiska

Rusza budowa boiska

Foto: ŁCR

Teren rekreacyjno-sportowy przy SP1 pięknieje. Tuż obok boiska wielofunkcyjnego niebawem pojawi się boisko trawiaste do gry w piłkę nożną.

Podobnie jak rok temu, w okresie wakacyjnym sportowe zaplecze budynku Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusz Kościuszki w Lubaniu zapełnił sprzęt budowlany. Na terenie obecnie istniejącego boiska ziemnego samorząd planuje wykonać boisko ze sztuczną trawą. Prace już ruszyły, a ich wykonawcą jest firma ALE Spółka z o. o. Sp. komandytowa z Pisarzowic. 
 
- Zostało zaprojektowane boisko do piłki nożnej o wymiarach do gry 46m x 26m - mówi Dariusz Mulko, specjalista ds. zamówień publicznych Urzędu Miasta Lubań. - Całkowite wymiary zewnętrzne uwzględniające strefy bezpieczeństwa wynosić będą 52m x 30m. Boisko wykonane będzie z nawierzchni ze sztucznej trawy, układanej na podbudowie dynamicznej, przepuszczającej wodę. W celu odwodnienia boiska zaprojektowano dwustronny drenaż. Obiekt sportowy zakończony zostanie obrzeżami trawnikowymi, zaś całe boisko będzie ogrodzone piłkochwytem z siatki - informuje urzędnik.
 
Na boisku zaprojektowano trawę o włóknach PE monofilowych z wtopionym rdzeniem wzmacniającym. Tego typu trawa charakteryzuje się tym, że po każdym odkształceniu samoistnie się prostuje i wraca do pionowej pozycji. Posiada wyjątkową odporność na zużycie dzięki czemu po wielu latach użytkowania zachowuje swój pierwotny charakter. W celu swobodnego dojścia do boiska zostanie wykonany chodnik z kostki betonowej. Poza tym w ramach robót uzupełniających planuje się dostawę i montaż ławek z koszami na śmieci. Całkowity koszt zadania, które ma się zakończyć do 25 sierpnia to 438 674 zł.
(ŁCR)
 
Autor: ŁCR
comments powered by Disqus