Czwartek, 22 marca 2018r.

Imieniny: Katarzyny, Boguslawa

Strona główna / Miasto / Inwestycje na lato(a)

Lubań

Inwestycje na lato(a)

Inwestycje na lato(a)

Foto: ŁCR

Choć wakacje kojarzą nam się z odpoczynkiem oraz przerwą od nauki i pracy, w samorządzie praca wre. Budowa boiska przy SP1, wykonanie nawierzchni i kanalizacji deszczowej na ulicy Moniuszki, oświetlenie Placu Strażackiego czy przebudowa ulicy Starolubańskiej będą miały swój finał już we wrześniu.

Pracowity lipiec i sierpień pozwoli zakończyć część lubańskich inwestycji do końca września. Na początku wakacji ruszyła budowa boiska do piłki nożnej przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Lubaniu. Całkowity koszt zadania to 438 674 zł.

- Inwestycja postępuje zgodnie z harmonogramem - zaznacza Burmistrz Miasta Lubań, Arkadiusz Słowiński. - Wykonawca realizuje zadanie sprawnie i bardzo szybko. Jestem przekonany, że wraz z rozpoczęciem roku szkolnego uczniowie SP1 będą mogli korzystać z tego boiska. Oczywiście po godzinach funkcjonowania placówki szkolnej, sportowy obiekt będzie do dyspozycji całej młodzieży lubańskiej. Boisko ma służyć wszystkim, dlatego dbajmy o niego, aby nam posłużyło jak najdłużej - podkreśla samorządowiec.

Jeszcze przed jesienią Plac Strażacki oświetlą nowe latarnie. Prace budowlane ruszą w lipcu i zgodnie z planem, powinny się zakończyć w połowie września. Część śródmieścia (Plac Strażacki i w dalszym terminie ul. Ratuszowa i ul. Spółdzielcza) ozdobią, choć stylizowane na dawne czasy to w pełni nowoczesne latarnie z systemem LED. Koszt zadania, o którego realizację zabiegał radny Mieczysław Iwanow to 89 533 zł.

7 lipca podpisana została umowa na budowę nawierzchni i kanalizacji na ulicy Moniuszki. Staraniem radnego Kamila Glazera sprawa znalazła swój szczęśliwy finał, a na dniach wykonawcy zostanie przekazany plac budowy. Inwestycja obejmująca budowę kanalizacji deszczowej i nawierzchni z kostki betonowej z krawężnikami potrwa do końca września i jest wydatkiem rzędu 435 200 zł.

Niedługo zakończą się również prace budowlane na ulicy Starolubańskiej. Drugi etap przebudowy obejmujący wykonanie nawierzchni i prace wykończeniowe oraz porządkujące teren zakończy się w połowie sierpnia.

- Prace na ulicy Starolubańskiej są już na finiszu - twierdzi burmistrz Lubania. - W miejscu ulicy obecnie została położona wiążąca warstwa nawierzchni asfaltowej oraz krawężniki. Niebawem pojawi się obowiązkowa warstwa ścieralna i kostka, która w pewnej części będzie chodnikiem, a w pewnej uzupełnieniem między ulicą a budynkami. Podobnie jak przy innych inwestycjach cieszy nas fakt, że przebudowa zakończy się w wyznaczonym terminie. Inwestycja opiewająca na kwotę 1 mln 281 295 zł, na którą czekali mieszkańcy z tamtejszym radnym Krzysztofem Szubą na czele, ma się ku końcowi - podkreśla A. Słowiński.

Wymienione zadania nie wyczerpują bieżących inwestycji miejskich. W ostatnim czasie wybrano najkorzystniejszą ofertę na wykonanie dokumentacji projektowej na budowę dróg awaryjnych pomiędzy ulicą Jagiellońską – Esperantystów – Jesienną w Lubaniu. Znany jest już również wykonawca zadania „Rewitalizacja – prace zabezpieczające przed zniszczeniem Domu Solnego w Lubaniu”. W tym roku samorząd chciałby jeszcze zająć się sprawą skweru przy Wieży Brackiej, przygotowaniem dokumentacji na przebudowę ulicy Grunwaldzkiej, ulicy Tkackiej czy ulicy Mostowej oraz planowaną na dłuższy okres czasu przebudową stadionu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji z ul. Ludowej.

Autor: ŁCR
comments powered by Disqus