Czwartek, 22 marca 2018r.

Imieniny: Katarzyny, Boguslawa

Strona główna / Miasto / Protest również w Lubaniu

Łańcuch Światła przed Sądem Rejonowym w Lubaniu

Protest również w Lubaniu

Protest również w Lubaniu

Chyba po raz pierwszy od wielu lat w Lubaniu odbył się spontaniczny protest. Około 21. mieszkańcy zaczęli się gromadzić przed lubańskim sądem. Był hymn, skandowanie haseł i świece. Przeciwnicy zmian w sądownictwie dołączyli do protestujących w wielu miastach Polski, także Bolesławca czy Jeleniej Góry.

Początkowo zgromadzonych było niewielu, jednak w kulminacyjnym momencie protestowało ponad 100 osób. Wszyscy przybyli, aby wyrazić swój sprzeciw wobec niekonstytucyjnych zmian w polskim sądownictwie i skierować do Prezydenta apel o zawetowanie przyjętych przez sejm ustaw.

Inicjatorem protestu ponad podziałami była .Nowoczesna i KOD. Co ważne, większość przybyłych podkreślała, że nie jest związana z żadną z organizacji, a są tu aby bronić demokracji i trójpodziału władzy, który jest jej podstawą.
Odczytano deklarację obywateli, którą podpisali Władysław Frasyniuk, Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski i Bronisław Komorowski. Inicjatorzy protestu zabrali głos, zebrani zaśpiewali hymn i ułożyli świece w napis veto.

Jutro, 21 lipca odbędzie się podobny protest o godz. 20.

Nasza transmisja z początku protestu przed Sądem Rejonowym w Lubaniu.

Autor: red.
comments powered by Disqus