Środa, 20 czerwca 2018r.

Imieniny: Diny, Bogny, Florentyny

Strona główna / Miasto / Rejestrowane imprezy

Rejestrowane imprezy

Rejestrowane imprezy

Foto: SM Luban

Inwestycja niedawno otwartego i udostępnionego dla najmłodszych placu zabaw przy ulicy Łącznej w Lubaniu okazała się strzałem w dziesiątkę. Jest jednak pewien szkopuł, bowiem obiekt ten cieszy się wysokim zainteresowaniem nie tylko wśród rodziców chcących spędzić czas ze swymi pociechami na świeżym powietrzu, ale również...amatorów wyskokowych napojów, którzy nieświadomi bycia w centrum uwagi jednej z kamer monitoringu miejskiego - popełniają wykroczenie za wykroczeniem.

Tylko do tej pory lubańscy strażnicy miejscy przeprowadzili ponad 60 interwencji na wspomnianym terenie, w ramach których dokonano kontroli oraz ujawniono wykroczenia polegające m.in. na uszkadzaniu mienia oraz spożywaniu napojów alkoholowych w miejscu zabronionym, za co przypomnijmy – grozi kara grzywny w wysokości nawet 500 zł. Większość interwencji podjęto w związku ze zgłoszeniami mieszkańców oraz operatora systemu monitoringu.

Mimo wciąż rosnącej świadomości społecznej, nadal zdarzają się przypadki nierzadko zbulwersowanych interwencją straży miejskiej „ławkowiczów”, którzy z piwem w ręku trudzą się i dwoją szukając argumentów dla spożywania alkoholu w miejscu zabronionym oraz zanieczyszczania obrębu ławki tzw. „zestawem ławkowej imprezy”. W większości przypadkach czynny uczestnik spotkania o takim charakterze uświadamia sobie, że była to prawdopodobnie jego najdroższa butelka wódki lub puszka piwa w życiu.

Mówi się, że nie ma lepszych i gorszych a prawo obowiązuje każdego. Mówi się też, że wszystko jest dla ludzi. Jednak planując zakrapiane spotkanie w parku lub na placu zabaw – miejscu wypoczynku najmłodszych, warto zastanowić się nad tym, czy warto popadać w konflikt z prawem. Warto też pomyśleć, zanim zadziała zasada prawna „Dura lex, sed lex ” (łac. Twarde prawo, ale prawo)- wówczas nikt nie powinien mieć do nikogo pretensji.

Straż Miejska w Lubaniu apeluje o przestrzeganie regulaminu korzystania z urządzeń na placach zabaw oraz o reagowanie na zachowania użytkowników, które mogą wpłynąć na niszczenie elementów wyposażenia.

Autor: luban.pl
comments powered by Disqus