Środa, 20 czerwca 2018r.

Imieniny: Diny, Bogny, Florentyny

Strona główna / Miasto / Cegły i tynk spadły na chodnik

O krok od tragedii

Cegły i tynk spadły na chodnik

Cegły i tynk spadły na chodnik

Foto: Czytelnik eLuban.pl

O wielkim szczęściu mogą mówić uczniowie SP1 w Lubaniu. Dzisiejsza droga do szkoły mogła zakończyć się dla nich tragicznie.

Do zdarzenia doszło przy ul. Adama Mickiewicza na przeciwko Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubaniu. W placówce uczy się 600 uczniów i chwilę przed zdarzeniem, spora ich część przechodziła w feralnym miejscu.

Tuż po pierwszym dzwonku z budynku oberwał się gzyms. Fragmenty tynku i cegły runęły wprost na chodnik, w miejscu gdzie znajduje się przejście dla pieszych. Na szczęście nikt nie ucierpiał, a lubańska straż miejska, która była na miejscu, niezwłocznie zabezpieczyła teren.

Elewacja budynku z pewnością nie jest pierwszej młodości, ale też nie jest w szczególnie złym stanie. O przyczyny tego wypadku zapytaliśmy zarządcę wspólnoty, do której budynek należy.

- Trudno powiedzieć co było przyczyną tego zdarzenia, nie było żadnych objawów. Co roku wykonywane są przeglądy techniczne budynku i nie było żadnych wskazań czy zaleceń dotyczących elewacji. Dziś została przeprowadzona inspekcja elewacji i wszystkie gzymsy zostały sprawdzone. Na ten moment stwierdzamy, że w obrębie budynku jest bezpiecznie. - komentuje Aleksandra Dietrich, zarządca wspólnoty.

Wiadomo, że najlepiej byłoby wykonać nową elewację, ale koszty takiej inwestycji przekraczają możliwości wspólnoty.

Autor: red
comments powered by Disqus