Piątek, 22 czerwca 2018r.

Imieniny: Pauliny, Tomasza, Jana

Strona główna / Miasto / Nowe boisko w SP1

Lubań

Nowe boisko w SP1

Nowe boisko w SP1

Przez całe wakacje trwały prace remontowe na boisku lubańskiej Jedynki.

Od dziś uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki mogą korzystać z nowego boiska do piłki nożnej.

Rok temu - mówi Arkadiusz Słowiński, burmistrz Lubania - przy okazji otwarcia boiska wielofunkcyjnego, obiecałem że powstanie tu boisko do piłki nożnej. Cieszę się, że jako samorząd tej obietnicy mogliśmy dotrzymać. To boisko nie powstałoby, gdyby nie przychylność i zrozumienie Rady Miasta Lubańdla  potrzeb Szkoły Podstawowej nr 1. Myślę, że jeszcze nie powiedzieliśmy ostatniego słowa, jeśli chodzi o rozbudowę infrastruktury przy obecnie największej szkole w naszym mieście, ale na dalsze inwestycje przyjdzie nam poczekać do przyszłego roku.

Zadowolenia nie kryje dyrektorka szkoły, Beata Myśliwiec - Wszyscy jesteśmy bardzo, bardzo szczęśliwi, a obietnica pana burmistrza, że następne boisko przy naszej szkole będzie wyremontowane w przyszłym roku napawa nas wielkim optymizmem i radością.

Boisko o wymiarach 52m x 30m wykonano ze sztucznej trawy, odpornej na zużycie i odkształcenia, na podłożu przepuszczającym wodę, z obrzeżami trawnikowymi. Całość ogrodzona jest wysokimi piłkochwytami z zielonej siatki. Całkowity koszt zadania to 438 674 zł.

Autor: luban.pl
comments powered by Disqus