Poniedziałek, 19 marca 2018r.

Imieniny: Józefa, Bogdana

Strona główna / Miasto / Nowe oświetlenie w śródmieściu

Lubań

Nowe oświetlenie w śródmieściu

Nowe oświetlenie w śródmieściu

W Lubaniu mamy o 9 lamp ulicznych więcej. Mieszkńcy placu Strażackiego najbardziej zyskali na nowych instalacjach, niebawem takie same lampy pojawią się na ulicy Ratuszowej i Spółdzielczej. 

Najbardziej na tym zyskali mieszkańcy placu Strażackiego. Oprócz dużego skupiska lubanian w tym miejscu znajduje się miejski parking. Instalacja nowych punktów oświetleniowych była konieczna.

- Z uwagi na to, że jest to stare miasto, wzór opraw musiał być uzgodniony z wojewódzkim konserwatorem zabytków. Dlatego już na etapie wstępnym wybraliśmy oprawy, które swoim kształtem nawiązują do przedwojennych lamp montowanych na terenie Lubania - mówi naczelnik wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Przestrzennej Urzędu Miasta w Lubaniu Tomasz Bernacki.

- Dzisiejsze lampy są oczywiście bardziej energooszczędne od tych przedwojennych. Zastosowano w nich oświetlenie LED - podkreśla burmistrz Lubania Arkadiusz Słowiński.

Do wykonanej sieci oświetleniowej w przyszłości dołączone zostaną inne ulice naszego śródmieścia. W ramach przebudowy ulic Ratuszowej i Spółdzielczej identyczne lampy uliczne zostaną zamontowane również i na tych ulicach.

W ten sposób, pod względem oświetleniowym centrum miasta zyska ciekawy charakter. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 100.833,31 zł. Wykonawcą robót budowlanych była lubańska firma ELTOR Sp. z o.o. Sp. komandytowa.

Autor: ŁCR
comments powered by Disqus