Środa, 20 czerwca 2018r.

Imieniny: Diny, Bogny, Florentyny

Strona główna / Miasto / Podczas badań namawiają do zakupów

Czytelnicy ostrzegają

Podczas badań namawiają do zakupów

Podczas badań namawiają do zakupów

Foto: eLuban.pl

Uwaga! Czytelnicy ostrzegają, że dziś na terenie Lubania badania i prelekcje prowadzi firma, której praktyki jako nieuczciwe opisywał przed kilku laty dziennik Fakt24.pl.

Według czytelniczki schemat działania jest taki sam jak opisywany w artykule dziennikarzy Faktu24.

Wczoraj moja teściowa była w Zgorzelcu na spotkaniu z przedstawicielami firmy. Ci państwo najpierw robią badania starszym osobom, a później oferują urządzenie, które kosztuje około 4200 zł. Namawiają ludzi żeby kupili urządzenie, wtedy będą zdrowsi - opowiada Pani Magda. - To jest naciąganie starszych ludzi. Teściowa po spotkaniu wróciła do domu z płaczem, że umiera, była w bardzo złym stanie psychicznym. Dlatego chcielibyśmy ostrzec innych starszych ludzi przed takimi akcjami – dodaje czytelniczka.

Sprawdziliśmy. Faktycznie w jednej z restauracji w centrum Lubania od samego rana odbywają się badania i prelekcje, które cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem osób starszych.

Jak śpiewał Kazik - „Nikt tu nikogo pod pistoletem nie trzyma” i osoby biorące udział w spotkaniu do zakupu urządzenia zmuszane nie są. Jednak, dobry sprzedawca potrafi tak pokierować rozmową, że wielu starszych ludzi daje się zmanipulować i dokonuje zakupu, którego już kilka godzin po prelekcji żałuje.

Na szczęście istnieje możliwość odstąpienia od zawartej umowy i nie jest tu przeszkodą zaciągnięty na ten cel kredyt. Regulują to przepisy o prawach konsumenta. Szczegółowo zostało to opisane na stronach Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Szczegóły znajdziecie pod tym linkiem>>.

Autor: red.
comments powered by Disqus