Środa, 21 marca 2018r.

Imieniny: Lubomira, Benedykta

Strona główna / Miasto / Lubański Jarmark Bożonarodzeniowy

Zaproszenie

Lubański Jarmark Bożonarodzeniowy

Lubański Jarmark Bożonarodzeniowy

Foto: ŁCR

Niebanalne ozdoby, wyjątkowe prezenty, tradycyjne smaki, bezpłatne piernikowe warsztaty i przedświąteczna atmosfera – to stałe punkty w programie Bożonarodzeniowego Jarmarku w Lubaniu.

W przedświątecznym pośpiechu warto złapać trochę oddechu i w piątek 22 grudnia br. odwiedzić Lubań. Na pogranicznej mapie jarmarkowych imprez znajdujemy się w samym centrum świątecznych wydarzeń. Jesteśmy na wyciągnięcie ręki od stolicy Dolnego Śląska, niemieckiej Saksonii czy południowych Czech. Jak co roku mieszkańców i przyjezdnych powita w Lubaniu rynek pachnący świętami. Jeśli jedzenie ma mieć prawdziwy smak, a ozdoby mają być ładne i oryginalne, to trzeba je kupić właśnie u nas. Nie da się ukryć, że największe branie mają stoiska z wypiekami własnej roboty oraz swojskimi pasztecikami, kiełbaskami, wędzonymi szynkami, boczkami, karkówkami, polędwiczkami czy pierogami bądź uszkami. Na nasz jarmark zapraszamy nie tylko smakoszy, ale również miłośników rękodzieła. To tu znajdziecie oryginalne upominki i ozdoby do domu dalekie marketowej tandecie. W całym wydarzeniu jednak nie chodzi tylko o zakupy, ale o spotkanie i radosną, przyjemną atmosferę. Do zatrzymania się na chwilę zachęcają nie tylko rozmowy z wystawcami, ale także degustacje świąteczne, warsztaty dekorowania pierników, przejażdżki na kucykach czy wspólne śpiewanie świątecznych hitów oraz tradycyjnych kolęd.

Bożonarodzeniowy Jarmark w Lubaniu odbędzie się 22 grudnia 2017 r. Startujemy o godz. 14.00 i pozostaniemy na rynku we wspaniałej scenerii do późnych godzin popołudniowych. Odwiedź nas w przedświąteczny piątek i poznaj lubańską magię, dzięki której z uśmiechem powitasz święta. Szczegółowy program imprezy już niebawem. Na jarmark zapraszają organizatorzy: Łużyckie Centrum Rozwoju w Lubaniu oraz Miejski Dom Kultury w Lubaniu.

Autor: ŁCR
comments powered by Disqus