Czwartek, 26 kwietnia 2018r.

Imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marii

Strona główna / Miasto / Jesienna do remontu?

Z redakcyjnej poczty

Jesienna do remontu?

Jesienna do remontu?

Na 20 grudnia zaplanowano zakończenie budowy drogi awaryjnej dla Osiedla Piastów. Inwestycja przyjmowana, delikatnie mówiąc różnie, ma zapewnić bezproblemowy dojazd dla służb ratunkowych przy ewentualnym wypadku bądź blokadzie najważniejszego w tamtym rejonie skrzyżowania. Z perspektywy bezpieczeństwa inicjatywa jak najbardziej słuszna i potrzebna, szkoda że budując jedną drogę, niszczy się nowiutką ulicę Jesienną.

Dwa lata temu miasto wykonało nawierzchnię ulicy Jesiennej. Jest to droga dojazdowa do posesji i wytrzymuje obciążenie do 10 ton, co zresztą potwierdza umiejscowiony tam znak.
Budowa drogi awaryjnej teoretycznie nie ma nic wspólnego z ulicą Jesienną, a jednak. Mieszkańcy są oburzeni już nie tylko wszechobecnym bałaganem i zalegającym błotem.

Kiedy budowaliśmy nasze domy, zamawialiśmy małe samochody, które dostarczały materiały budowlane właśnie po to, aby nie uszkodzić drogi. Teraz mimo naszych interwencji u wykonawcy, straży miejskiej i policji wjeżdżają tu co dzień 40-tonowe ciężarówki. Niszczą nam jedyną drogę dojazdową, a przecież nikt nam drogi nie naprawi. Efekt będzie taki, że mamy nową drogę, a po budowie drogi awaryjnej nie będziemy mieli dojazdu do domu - pisze do nas Pan Łukasz, mieszkaniec ulicy Jesiennej.

Rzeczywiście zdjęcia nadesłane przez czytelnika nie pozostawiają wątpliwości. Dodatkowo, wykonawca chyba nie słyszał o sprzątaniu terenu budowy.

Jak to w Polsce, jedno zrobią drugie zniszczą. Tu jest jedno wielkie bajoro. Nikt tu nie sprząta, bagno na jezdni, bagno na posesji, żeby chociaż na koniec dnia posprzątali, a tu od dwóch tygodni nikt nawet nie zgarnął tej masy błota, o zamiatarce to nawet nie ma co marzyć – komentuje Pan Łukasz.

Wszyscy mieszkańcy Lubania cierpliwie znoszą niedogodności związane z remontami dróg, akurat tej jesieni i zimy doświadczamy ich zarówno w centrum jak i na obrzeżach miasta. Tylko czy chodzi o to żeby wybudować jedno, a zniszczyć drugie?

Autor: red.
comments powered by Disqus