Piątek, 20 kwietnia 2018r.

Imieniny: Czesława, Agnieszki, Mariana

Strona główna / Miasto / Tłumy na zabawie Mikołajkowej

Lubań

Tłumy na zabawie Mikołajkowej

Tłumy na zabawie Mikołajkowej

Foto: eLuban.pl

Frekwencja przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów, dzisiejsze Mikołajki zorganizowane na hali sportowej MOSiR-u udowodniły, że wiara w Mikołaja, przynajmniej wśród najmłodszych mieszkańców Lubania, wciąż jest żywa.

W latach ubiegłych miejskie instytucje samodzielnie organizowały imprezy Mikołajkowe. W efekcie odbywało się kilka imprez jednego dnia, a dzieci biegały od jednej do drugiej. W tym roku podjęto decyzję o wspólnym zorganizowaniu jednej dużej zabawy. Ilość ludzi, która pojawiła się na imprezie „Zatańcz z Mikołajem” zaskoczyła wszystkich.

Organizatorzy przygotowali całą halę zabaw i animacji. Na przybyłe dzieci czekały zabawy i tańce z grupami artystycznymi MDK. Można było samodzielnie przygotować bombki czy zrobić pocztówkę dla Św. Mikołaja. Mikołajkowe gry i zabawy, zwierzaki z balonów, malowanie twarzy czy harce na dmuchańcach to kolejne atrakcje, które czekały na przybyłych. Oprócz tego popis swoich tanecznych umiejętności dali tancerze ze szkoły tańca MarKo.

Na zakończenie na dzieci czekały też upominki. W pewnym momencie pojawiły się wątpliwości czy Mikołaj przywiózł wystarczającą ilość paczek, bowiem frekwencja zaskoczyła wszystkich od organizatorów po samych rodziców. Jak się dowiedzieliśmy renifery Mikołaja zdołały przywieźć jedynie 800 prezentów, a tyle dzieci przybyło już do godziny 17.30! Jak się dowiedzieliśmy od jednej ze Śnieżynek, które pomagały Mikołajowi wszystkie dzieci, które zostały do końca otrzymały upominki.

Organizatorzy tegorocznych Mikołajek to Elfy i Śnieżynki z Łużyckiego Centrum Rozwoju, Miejskiego Domu Kultury, Ośrodka Wsparcia Dziennego, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Partnerami Mikołaja była również młodzież z Klubu Liderów Młodzieżowych oraz sieć Orange.

Autor: red.
comments powered by Disqus