Poniedziałek, 19 marca 2018r.

Imieniny: Józefa, Bogdana

Strona główna / Miasto / Nowe oblicze parku

Lubań

Nowe oblicze parku

Nowe oblicze parku

Foto: eLuban.pl

Z początkiem tygodnia w parku przy Wieży Brackiej rozpoczęły się pierwsze prace. Finalnie mieszkańcy Lubania już w maju powinni otrzymać park, który nawiązywał będzie do stanu z początku XX w. spełniając jednocześnie współczesne standardy.

Firma jest sprawdzona i widać realizuje prace według harmonogramu, koniec prac planowany jest na maj 2018 roku – usłyszeliśmy od burmistrza Arkadiusza Słowińskiego.

Zgodnie z planem w miejscu centralnie położonego klombu powstanie fontanna posadzkowa. Z dysz umiejscowionych w podłożu w miarę spokojnie tryskać w górę mają strumienie wody. Będzie to atrakcją dla najmłodszych mieszkańców miasta i jak zapowiada burmistrz będzie zachęcał dzieci do chlapania się w wodzie w upalne, letnie dni.

Park zyska stylowe ogrodzenie łańcuchowe i lampy nawiązujące do historycznego oświetlenia. Pojawią się nowe ławki, klomby, stojaki na rowery czy metalowy trejaż, na którym rosły będą pnącza. Zmieniony zostanie układ alejek, asfaltowa nawierzchnia zostanie zerwana i zastąpiona kostką granitową z wbudowanymi w ciągi piesze szpilkostradami.

Nowym elementem w parku będzie dwumetrowa rzeźba mnicha, która stanie najprawdopodobniej w pobliżu Wieży Brackiej. Nowością będzie również wyeksponowanie przebiegu dawnych murów obronnych miasta. Prace te powiązane są z remontem szaletu, w ciągu najbliższych miesięcy zostanie on gruntownie wyremontowany tak w środku jak i na zewnątrz.

Prace prowadzone będą na terenie dawnych murów i starówki, dlatego istnieje możliwość znalezienia ciekawych artefaktów. - Zawsze przy tego typu inwestycjach nad całością czuwa archeolog. Gdyby cokolwiek wykopano czy znaleziono, to archeolog jest na miejscu, czuwa i decyduje co dalej – podsumowuje burmistrz, Arkadiusz Słowiński.

Autor: red.
comments powered by Disqus