Piątek, 23 marca 2018r.

Imieniny: Pelagii, Oktawiana, Feliksa

Strona główna / Miasto / Spotkanie władz z lokalnymi liderami

Spotkanie Noworoczne 2018

Spotkanie władz z lokalnymi liderami

Spotkanie władz z lokalnymi liderami

Foto: eLuban.pl

Jak co roku burmistrz Lubania zaprosił na Spotkanie Noworoczne liderów lokalnej społeczności, aby podsumować dokonania samorządowców i przedstawić plany na rok 2018.

Spotkanie odbyło się 11 stycznia w Miejskim Domu Kultury, jak co roku skierowane było przede wszystkim do liderów lokalnej społeczności. Na sali można było zobaczyć radnych, przedsiębiorców oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych. Nie zabrakło przedstawicieli oświaty, dyrektorów miejskich jednostek organizacyjnych oraz spółek. Na spotkanie zaproszeni zostali również przedstawiciele służb mundurowych i duchowieństwa. Nie obyło się też bez polityka szczebla krajowego - senatora RP z ramienia PiS, Rafała Ślusarza.

Spotkanie rozpoczął burmistrz Arkadiusz Słowiński referując dokonania ubiegłego roku oraz przedstawiając plany na rok 2018.

Lubań staje się coraz piękniejszym i coraz bardziej przyjaznym miastem. Zarówno to co dzieje się w miejskich inwestycjach jak i bogate życie społeczne oraz kulturalne świadczą o tym że zachowaliśmy wszystkie nasze priorytety i przyjęte kierunki rozwoju – mówił Arkadiusz Słowiński.

Zapraszamy do zapoznania się z pełnym wystąpieniem burmistrza Lubania, Arkadiusza Słowińskiego.

Burmistrz w swoim wystąpieniu opowiadał o dokonaniach skupiając się jedynie na sukcesach, dlatego naszym zdaniem jego przemówienie skradł przewodniczący Rady Miasta, Jan Hofbauer. Ten w o wiele krótszym wystąpieniu pokusił się min. o wyjaśnienie dlaczego pewne inwestycje nie poszły tak jak planowano. Mówił też o zasługach mieszkańców w promowaniu miasta daleko poza jego granicami.

Zapraszamy do zapoznania się z pełnym wystąpieniem przewodniczącego Rady Miejskiej w Lubaniu, Jana Hofbauera.

O wydarzeniach na poziomie państwowym mówił z koleji senator RP, Rafał Ślusarz.

O przeszłym i przyszłym budżecie kilka słów powiedział również starosta Powiatu Lubańskiego, Walery Czarnecki.

Całość uświetnił koncert finalistki The Voice of Poland Doroty Osińskiej.

Autor: red.
comments powered by Disqus