Niedziela, 20 maja 2018r.

Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Aleksandra

Strona główna / Miasto / Powietrze w Lubaniu monitorowane

Sprawdź czym oddychasz

Powietrze w Lubaniu monitorowane

Powietrze w Lubaniu monitorowane

To czym oddychamy od dłuższego czasu nie schodzi z czołówek wiadomości. Smog i jakość powietrza spędza sen z powiek niejednemu mieszkańcowi Lubania. Dobra wiadomość jest taka, że przez najbliższy rok będziemy mogli sami sprawdzić jakość powietrza. Wszystko za sprawą stacji pomiarowej, która pojawiła się przy ul. Łącznej.

Wojewódzki Inspektorat Ochron Środowiska, z własnej inicjatywy, zamontował stację pomiarową powietrza przy ul. Łącznej w Lubaniu. Stacja pracuje od tygodnia i możemy sami sprawdzić jakość lubańskiego powietrza. Dziś system monitoringu określa jakość powietrza jako bardzo dobrą i dobrą, więc możemy spać spokojnie.

Mimo że WIOŚ zainstalował stację z własnej inicjatywy, to nie bez znaczenia jest udział miasta. Mianowicie to magistrat bezpłatnie udostępnił grunt pod stację oraz pokryje koszty energii elektrycznej. Stacja pracuje w systemie ciągłym i bada szereg paramentów, również meteorologicznych.

Stacja to doskonałe narzędzie monitoringu jakości powietrza, dla nas to bardzo istotne. Stacja pokaże czy nasze starania proekologiczne w tej dziedzinie przynoszą efekty. Pokaże czy jesteśmy tą czarną plamą, czy zielonymi płucami regionu – podsumował Arkadiusz Słowiński, burmistrz miasta Lubań.

Autor: red.
comments powered by Disqus