Wtorek, 22 maja 2018r.

Imieniny: Heleny, Wiesławy, Ryty

Strona główna / Miasto / Dom Solny zabezpieczony

Dom Solny zabezpieczony

Dom Solny zabezpieczony

Zdjęcie z archiwum eLuban.pl

Foto: eLuban.pl

Zakończono Prace w Domu Solnym, ponownie rozpoczną się w marcu. Przed samorzadem jeszcze walka o kolejne dotacje, aby zakończyć inwestycję.

Na etapie wykonania dachu z papy zakończono prace w Domu Solnym. Wszystkie roboty przeprowadzone zostały zgodnie z wytycznymi, określonymi przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków po oględzinach 5 października (przedstawialiśmy stanowisko WKZ w obszernym materiale).

Zgodnie z planem samorządu wykonano prace do wysokości przyznanej dotacji z MKiDN (250 tysięcy złotych) i zabezpieczono obiekt, wykonując pokrycie z papy z dystansem do zabytkowej ceramiki. W marcu położona zostanie jeszcze jedna warstwa papy.

Samorząd składa 2 wnioski o przyznanie dodatkowych środków zewnętrznych, bo tylko w taki sposób byłby w stanie zrealizować wszystkie roboty wskazane przez konserwatora w zakresie postępowania z zabytkową dachówką. Dla przypomnienia miała ona zostać ręcznie zdemontowana, oczyszczona, zakonserwowana i z powrotem ułożona na połaciach dachu i uzupełniana nieprzemysłowo wykonaną dachówką o tej samej formie, kształcie, grubości, fakturze i barwie.

Autor: red./ŁCR
comments powered by Disqus