Piątek, 22 czerwca 2018r.

Imieniny: Pauliny, Tomasza, Jana

Strona główna / Miasto / Parking na Piramowicza

Podpisano umowę z wykonawcą

Parking na Piramowicza

Parking na Piramowicza

W piątek w lubańskim magistracie podpisano umowę na budowę parkingu przy ul. Piramowicza. Tym samym rozpoczyna się pierwszy element rewitalizacji tzw. Przedmieścia Mikołajskiego.

Budowa parkingu przy ul. Piramowicza to pierwszy element rewitalizacji tzw. Przedmieścia Mikołajskiego, a jednocześnie odpowiedź na chroniczny brak miejsc parkingowych w Lubaniu. Plan zagospodarowania przestrzennego przewiduje powstanie wokół parkingu budynków usługowo mieszkalnych. Dzięki temu Przedmieście Mikołajskie zostanie „przywrócone do życia” i stanie się przedłużeniem centrum miasta. Tereny wokół parkingu są już wykupione przez prywatnych inwestorów.

Co do samego parkingu, zgodnie z dokumentacją projektową przewidziano tam 57 bezpłatnych miejsc parkingowych, w tym 3 miejsca dla niepełnosprawnych. Prace ruszą lada dzień, a ich zakończenie przewidziano na 29.06.2018r. Inwestycja pochłonie 883 419,42 zł. Wykonawcą będzie firma „ALE” z Pisarzowic, która obecnie realizuje rewitalizację parku przy Wieży Brackiej.

Inwestycja ta pozwoli na powrót do pomysłu wprowadzenia stref płatnego parkowania wokół lubańskiego tretu – takie rozwiązanie jeszcze w 2016 roku proponowali miejscy radni. Dzięki temu rotacja aut w tamtym rejonie byłaby większa, co znacząco wpłynęłoby na pobudzenie handlu. Tak jak stało się to na ul. Spółdzielczej i Ratuszowej. Wówczas przeciwnikiem takiego rozwiązania był burmistrz Arkadiusz Słowiński, argumentując to brakiem bezpłatnych miejsc parkingowych w tamtym rejonie.

Autor: red.
comments powered by Disqus