Piątek, 22 czerwca 2018r.

Imieniny: Pauliny, Tomasza, Jana

Strona główna / Miasto / Nowe lokalizacje monitoringu

Mieszkańcy zdecydowali

Nowe lokalizacje monitoringu

Nowe lokalizacje monitoringu

Foto: ŁCR

Mieszkańcy Lubania sami zdecydowali, gdzie pojawią się nowe kamery miejskiego monitoringu. Przez miesiąc na Facebooku trwało głosowanie, które już się zakończyło. W interenetowym plebiscycie najwięcej głosów zebrały cztery lokalizacje.

Od 12 stycznia mieszkańcy Lubania mogli głosować na proponowane przez magistrat nowe punkty miejskiego monitoringu, sami też mogli zaproponować swoje lokalizacje. Głosowanie odbywalo się przez facebookowe profile eLubania i Lubie Lubań. Zdaniem internautów nowe kamery najbardziej potrzebne będą przy zbiegu ulic Kopernika, Fabrycznej i Fabrycznej-Osiedla, Bankowej i Armii Krajowej, Działkowej (Kartingi) oraz Kombatantow i Izerskiej.

Najwięcej głosów uzyskała lokalizacja przy ul.Kopernika, sąsiedztwo kilku szkół od zawsze powoduje w tym miejscu problemy z parkowaniem, a nasilenie ruchu w godzinach porannych i południowych jest tam naprawdę spore. Ten punkt uzyskal aż 317 głosów.
Na kamerę przy ul. Bankowej i Armii Krajowej zagłosowało 115 internautów. Za objeciem miejskim monitoringiem ul. Działkowej czyli Kartingów opowiedziało się 110 głosujących, a słynnych "Mogiłek" (Kombatantów/Izerska) 80-ciu głosujących.

4 nowe punkty monitoringu mają przełożyć się na wzrost bezpieczeństwa, kto lepiej mógł je wskazać, jak nie sami mieszkańcy.

Autor: red.
comments powered by Disqus