Wtorek, 17 lipca 2018r.

Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi

Strona główna / Miasto / XIX - wieczna studnia wybrana do dna

Z ostatniej chwili!

XIX - wieczna studnia wybrana do dna

XIX - wieczna studnia wybrana do dna

Foto: Muzeum Regionalne w Lubaniu

W piątek około 20. Muzeum Regionalne w Lubaniu poinformowało o zakończeniu badań XIX-wiecznej  studni. Kolekcja powiększyła się o kolejne eksponaty!

W piątek około 20. Muzeum Regionalne w Lubaniu poinformowało na swoim profilu społecznościowym o zakończeniu eksploracji XIX-wiecznej studni, zlokalizowanej na placu budowy przy ul. Piramowicza.

Studnia została wybrana aż do calca*, zmierzona oraz wyczyszczona. Obecnie na jej dnie nie znajduje się nic oprócz żwiru. Woda jest bardzo czysta i ma poziom ok 120 cm. Obiekt jest w doskonałym stanie. Dzisiejszy dzień badań powiększył kolekcję broni o wiele dodatkowych obiektów. Wszystkie z nich pokażemy we wtorek o godz. 12:00 w Sali Ślubów lubańskiego ratusza - czytamy na Facebook-owym profilu Muzeum Regionalnego w Lubaniu.

W trakcie pierwszych dwóch dni badań (3-4 kwietnia) ze studni wydobyto około 50 sztuk broni białej i palnej oraz wiele innych ciekawych przedmiotów. Szerzej na ten temat pisaliśmy w tekście pt.: W Lubaniu odkryto studnię pełną artefaktów.

*Calec – określenie jałowej pod względem archeologicznym warstwy geologicznej niezawierającej oczekiwanego materiału kulturowego.

Autor: red.
comments powered by Disqus