Czwartek, 19 lipca 2018r.

Imieniny: Wincentego, Wodzisława, Marcina

Strona główna / Miasto / Nowy/stary prezes LPWiK

Lubań

Nowy/stary prezes LPWiK

Nowy/stary prezes LPWiK

Wczoraj na stanowisko prezesa LPWiK powrócił Jan Głuszek. Tym samym, po dwóch latach piastowania tego stanowiska, posadę stracił Marek Święcicki.

W poniedziałek, 25 czerwca podczas posiedzenia Rady Nadzorczej Lubańskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, zgromadzenie wspólników przychyliło się do decyzji burmistrza Lubania o powołaniu na stanowisko prezesa spółki Janusza Głuszka, który już je piastował w latach 2012-2016.

Jest to decyzja burmistrza, trudno jest mi się do niej tutaj odnosić, ja oczywiście ją podzielam. - usłyszeliśmy od Mariusza Tomiczka, zastępcy burmistrza Lubania. - Pan burmistrz uznał, że kadencja Pana Marka Święcickiego dobiegła końca i chce mieć prezesa, który sprosta jego oczekiwaniom jeżeli chodzi o dynamikę rozwoju firmy i to co zamierza burmistrz w najbliższym czasie. Zresztą Pan Janusz Głuszek wcześniej sprawdził się na tym stanowisku. Myślę że pewne sytuacje zdrowotne, które miały miejsce już uległy poprawie – podsumował Mariusz Tomiczek.

Jak nam wyjaśniał zastępca burmistrza, nowy/stary prezes został powołany na czteroletnią kadencję:

Zgodnie z ustawą o spółkach handlowych burmistrz ma wyłączną kompetencję do powoływania. Skorzystał z rady nadzorczej, czyli skierował wniosek o zaopiniowanie, o wypowiedzenie się rady nadzorczej. Nie musiał tego robić, ale chciał. Ta rada jednogłośnie poparła ten wniosek, są tam przedstawiciele załogi jak również czynnik społeczny.

Autor: red.
comments powered by Disqus