Piątek, 20 lipca 2018r.

Imieniny: Czeslawa, Hieronima, Małgorzaty

Strona główna / Olszyna

Olszyna

Urząd miejski w Olszynie w nowej siedzibie?

Według zapowiedzi Leszka Leśko, burmistrza Olszyny za dwa lata powinni odetchnąć z ulgą wszyscy pracownicy tamtejszego samorządu oraz ich petenci. Tyle ma właśnie trwać przygotowanie nowej siedziby tamtejszego magistratu.

czytaj więcej

Aktualizacja

Pies w Biedrzychówce

Straż Miejska z Olszyny przed kilku dniami z potoku biegnącego przez miejscowość wydostała psa, który dziś znajduje się w Schronisku w Przylasku.

czytaj więcej

Olszyna zaprasza

Dożynki Gminne 2017

Burmistrz Olszyny serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w Dożynkach Gminnych 2017, których centralnym punktem będzie Msza św. i ceremoniał dożynkowy. W ramach tegorocznego święta plonów obchodzić będziemy również jubileusz 70-lecia Klubu OKS Olsza Olszyna (szczegóły obchodów na osobnym plakacie) i 36-lecie Koła PZW Olszyna.

czytaj więcej

Energetyka odnawialna

Olszyna bez dofinansowania

Odpowiadając na duże zainteresowanie mieszkańców projektem montażu mikroinstalacji fotowoltaicznych na budynkach jednorodzinnych na terenie gminy Olszyna, spółka Olszyna PS Energetyka Odnawialna Sp. z o.o. złożyła w dniu 31 stycznia 2017 r. wniosek o dofinansowanie projektu w Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej z siedzibą we Wrocławiu. Wniosek pt: "Projekt grantowy - wsparcie produkcji energii ze źródeł odnawialnych w gminie Olszyna" został oceniony pozytywnie pod względem formalnym i merytorycznym.

czytaj więcej

Dla większości z nas to niewiele, dla Pani Teresy to szansa na życie

Pomóżmy Pani Teresie!

Szanowni Państwo! Wśród nas żyją ludzie, dla których działanie jest efektem ich pasji, którzy swoją wizją potrafią zapalać innych. Taką osobą jest z pewnością Pani TERESA RASZEWSKA, która obecnie toczy walkę z najgroźniejszym przeciwnikiem jakim jest nowotwór złośliwy. Dziś zwracamy się z gorącą prośbą o wsparcie finansowe na leczenie.

czytaj więcej

Co należy o tym wiedzieć

Zmiana nazw ulic w Olszynie

26 października 2016 r. Rada Miejska w Olszynie, w związku z wejściem w życie tzw. ustawy dekomunizacyjnej, podjęła uchwałę o zmianie nazw ulic w Olszynie. Nowe nazewnictwo ulic obowiązywać będzie od 1 czerwca 2017 r.

czytaj więcej

Aktualizacja - Apel o pomoc!

Trzy osoby lekko poparzone

W czwartek około 17. omal nie doszło do tragedii w jednym z pałacyków na terenie Olszyny. Strażacy ewakuowali pięć osób.

czytaj więcej

Olszyna

Dziwna substancja na powierzchni wody

W sobotę po południu dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu otrzymał zgłoszenie o zanieczyszczeniu nieznaną substancją zbiornika wodnego w starym wyrobisku bazaltowym, w Olszynie. W związku z podejrzeniem, że jest to substancja chemiczna, wezwano Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Chemicznego w Legnicy.

czytaj więcej

Złodzieje kradną energooszczędne oprawy

Ciemność, widzę ciemność

Nie nacieszyli się zbyt długo nowym oświetleniem ulicznym mieszkańcy wsi Bożkowice w gminie Olszyna. W dwa miesiące po montażu nowoczesnego oświetlenia ulicznego, ledowe lampy na cel wzięli sobie złodzieje. Sytuacja jest o tyle dziwna, że kradzieży dokonano w terenie zabudowanym.

czytaj więcej

Po raz kolejny pijana kobieta sięga po nóż

Zadała cios nożem w brzuch

Można by rzec - czarny tydzień. Pijana kobieta, tym razem w Olszynie, sięgnęła po nóż i zadała cios, na szczęście rana nie była śmiertelna. Ranny mężczyzna przez niemal dobę leżał w łóżku bez pomocy lekarskiej.

czytaj więcej

Mieszkańcy mówią o trzech burzach

Olszyna sumuje straty

Wczorajsza nawałnica która przetoczyła się nad Olszyną trwała nieco ponad godzinę. – Gdyby padało jeszcze pół godziny, płynąca przez miejscowość Olszówka, wystąpiła by z brzegów zupełnie. Wszystko wskazuje na to, że deszcz przestał padać niemal w ostatniej chwili. Niemal, bowiem zalanych zostało kilkadziesiąt gospodarstw – opowiada nam pan Adam, mieszkaniec.

czytaj więcej

Nowe zdjęcia! Video i fotogaleria

Oberwanie chmury nad Olszyną

Niestety ostrzeżenie meteorologiczne nr 73 nie było bezzasadne, w Lubaniu słońce i piękny letni wieczór, a w Olszynie burze...

czytaj więcej

Kiełbasa z Ubocza wpisana na Listę Produktów Tradycyjnych

Polska żywność w świecie ma bardzo dobrą opinię i warto dbać o jej promocję. W takim celu powstała Lista Produktów Tradycyjnych prowadzona przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Od połowy maja na liście tej figuruje Kiełbasa w słoiku z Przedgórza Sudeckiego - produkt tradycyjny wytwarzany w Uboczu koło Olszyny.

czytaj więcej

„Przyszłość na talerzu”

Szkoła w Olszynie jedną z najbardziej aktywnych w Polsce

Ponad tysiąc uczniów z Dolnego Śląska wzięło udział w 13. edycji programu Tesco dla Szkół. Uczniowie zdobyli wiedzę m. in. z zakresu zdrowego odżywiania, przechowywania żywności, gotowania, czytania etykiet. Zaangażowanie dolnośląskich dzieci zostało wyróżnione aż 7 nagrodami, które już wkrótce trafią do ich szkół.  

czytaj więcej

Nowe targowisko w Olszynie

Olszyna doczekała się nowego targowiska. Czas najwyższy, bowiem to stare straszyło już ładnych parę lat. Zmian ma być na lepsze, nowe targowisko znajdować będzie się w zamkniętej hali po byłych zakładach Olszyńskiej Fabryki Mebli przy ul. Legnickiej.

czytaj więcej

W Olszynie nie dojdzie do likwidacji straży miejskiej

Fotoradary wyłączone

Od 1 stycznia br. straże gminne i miejskie zostały pozbawione możliwości przeprowadzania kontroli fotoradarowej kierowców. Po wejściu w życie znowelizowanych przepisów uchwalonych przez koalicję PO-PSL wyłączne prawo do korzystania z fotoradarów stacjonarnych ma obecnie Inspekcja Transportu Drogowego, zaś mobilnych - policja. Co za tym idzie, ewentualne wpływy z mandatów nie będą trafiały do kasy samorządów, tylko zasilą budżet centralny.

czytaj więcej

Olszyński PUK działa niezgodnie z prawem

Cena za wieczny spoczynek

Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Olszynie nielegalnie pobiera opłaty na cmentarzach, którymi zarządza. Sprawa może dotyczyć kilkudziesięciu osób. 

czytaj więcej

Olszyna

Apel o wsparcie orkiestry

APEL O WSPARCIE ORKIESTRY REPREZENTACYJNEJ

MIASTA I GMINY OLSZYNA

Burmistrz Olszyny, Leszek Leśko, Kapelmistrz Orkiestry Reprezentacyjnej Miasta i Gminy Olszyna, Andrzej T. Drozdowicz,  Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Olszynie, Tomasz Maj zwracają się z gorącym apelem do wszystkich ludzi dobrej woli, instytucji oraz innych podmiotów życia społecznego o wsparcie finansowe w celu zakupienia nowych instrumentów muzycznych dla naszej orkiestry.

czytaj więcej

Prośba o pomoc!

Olszyńska orkiestra okradziona

W nocy z wtorku na środę okradziono najpierw grupę robót publicznych w Olszynie, a przy okazji siedzibę orkiestry. Straty mogą sięgnąć 20 tysięcy złotych. Potrzebna jest wasza pomoc w odnalezieniu przestępców. 

czytaj więcej

 | 1 | 2 |  Następna Ostatnia

Nekrolog

 • Henryk Kocniowski

  żył 62 lat

  Zm. 18.07.2018 r.

  Ceremonia pogrzebowa
  odbędzie się dnia 23.07.2018 o godz. 13:00

  Na Cmentarzu Komunalnym w Lubaniu przy ul. Wrocławskiej

  o czym zawiadamia pogrążona w smutku Rodzina

  Pogrzeb organizuje ZGiUK Lubań