Poniedziałek, 21 maja 2018r.

Imieniny: Wiktora, Kryspina, Tymoteusza

Strona główna / Olszyna

Olszyna

Dach nad głową straciły cztery rodziny

Pożar w Olszynie

Dziś około godziny 17 w płomieniach stanął budynek mieszkalny przy ulicy Legnickiej w Olszynie. Kiedy na miejsce dojechała Państwowa Straż Pożarna z Lubania niemal cały dach stał już w płomieniach. 

czytaj więcej

Ponad 18 milionów na obiekty sportowe

Gminy sportem stoją

Nie tylko kryte pływalnie, hale gimnastyczne i boiska sportowe, ale również skatepark i street workout park już niebawem powstaną na Dolnym Śląsku. Sejmik Województwa Dolnośląskiego przeznaczył ponad 18 milionów złotych na dofinansowanie infrastruktury powstającej w ramach wojewódzkiego programu rozwoju bazy sportowej. Pieniądze te przeznaczone zostaną na dofinansowanie 46 inwestycji, w tym na budowę 33 nowych oraz modernizację 13 istniejących obiektów. Trzy z nich zostaną zrealizowane w naszym powiecie. 

czytaj więcej

Olszyna

"Wisi nam to"

Po wczorajszym porywistym wietrze na naszą skrzynkę pocztową dotarły zdjęcia uszkodzonego dachu na targowisku miejskim w Olszynie. Jak się dziś dowiedzieliśmy tamtejszy magistrat o zagrożeniu wie od wczoraj. Niestety dziś w południe poobrywane blachy nadal zagrażały zdrowiu i życiu potencjalnych przechodniów, tym bardziej że wiatry nie ustają.

czytaj więcej

Elektrownie słoneczne w Olszynie

Tyle słońca w całym mieście?

Samorządowcy utworzyli już specjalną spółkę, która według szumnych zapowiedzi w Olszynie ma wybudować pierwszą i największą w regionie elektrownię słoneczną. Wszystko brzmi imponująco, ale jakoś przy tej okazji nikt nie wspomina, że nasłonecznienie naszego powiatu jest jednym z najniższych w całym kraju, co może znacznie wpłynąć na opłacalność całej inwestycji. 

czytaj więcej

Mieszkańcy Olszyny zagłosują ponownie

Wyborcza powtórka

Po ubiegłorocznych wyborach samorządowych w ogólnopolskich mediach podnoszone były głosy o konieczności ich powtórzenia ze względu na fałszerstwa, wysoki procent głosów nieważnych i błędy proceduralne. Od tego czasu sporo wody upłynęło w Kwisie i dziś wiemy już, że w naszej okolicy rzeczywiście część mieszkańców po raz kolejny będzie musiała ponownie wybrać swojego przedstawiciela. 

czytaj więcej

W Olszynie pojawią się kolejne fotoradary

Pół miliona z fotoradaru! Będą kolejne!

Ponad pół miliona wpłynęło do gminnej kasy w Olszynie z tytułu mandatów wystawionych przez fotoradar stojący przy krajowej „trzydziestce”. W przeciągu kilku tygodni stanąć w okolicy mają dwa kolejne maszty łapiące szybkich kierowców. 

czytaj więcej

Uwaga!

W poniedziałek Olszyna bez wody

Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Olszynie informuje, że w dniu 26.01.2015 r. w godz. 7:00-15:00 na  terenie gminy może nastąpić przerwa w dostawie wody.

czytaj więcej

Trwa akcja!

Uszkodzony gazociąg w Olszynie

Około godziny 13:30 do uszkodzenia gazociągu doszło w Olszynie. Na miejscu wciąż pracuje sześć zastępów straży pożarnej. A akcja potrwać może do godziny 22-giej. 

czytaj więcej

Wyniki wyborów

Kto w radzie miejskiej w Olszynie?

W I turze wyborów kontrkandydatom nie dał szans obecny burmistrz Olszyny Leszek Leśko, który zgarnął 75 % wszystkich głosów. A kto dostał się do Rady Miasta? Sprawdźcie.

czytaj więcej

Uzgodnienia trwają

Będzie stacja paliw w Olszynie?

W Olszynie nie ma ani jednego miejsca, gdzie kierowcy mogliby zatankować swój samochód. Wkrótce może się to zmienić, bowiem trwają już rozmowy z przedsiębiorcami zainteresowanymi taką inwestycją.

czytaj więcej

Maszynki do zarabiania pieniędzy

Ukryty fotoradar

Od wczoraj tylko żółte fotoradary mogą fotografować kierowców łamiących przepisy. Postanowiliśmy zrobić przegląd lokalnych fotoradarów i to co zobaczyliśmy, nasuwa pewne wątpliwości co do intencji, którymi kierowali się stawiający przynajmniej jeden z masztów w naszej okolicy.

czytaj więcej

Droga Krajowa K30

Kolizja w Olszynie

Przed momentem doszło do wypadku na drodze krajowej K30 na wysokości Olszyny. Przez jakiś czas mogą wystąpić utrudnienia w ruchu.

czytaj więcej

Olszyna

Obywatelskie ujęcie

Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który wcześniej został ujęty przez mieszkańca Olszyny. "Kierowca" miał 2,8 promila alkoholu w organizmie. Przypominamy, że za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności. 

czytaj więcej

Fotowoltanika

Olszyna stolicą energii odnawialnej

Wszystko wskazuje na to, że Olszyna stanie się wkrótce posiadaczem pierwszej w regionie elektrowni fotowoltaicznej. Ta rozpowszechniona już na zachodzie metoda pozyskiwania energii odnawialnej, wkracza z rozmachem na nasze tereny. Kiedy sąsiednie gminy dopiero dopuszczają w swych planach zagospodarowania przestrzennego możliwość budowy takich farm,  Olszyna już podjęła konkretne kroki na drodze do budowy takiej elektrowni na swoim terenie.

czytaj więcej

Olszyna

Nawigacja prowadzi... do rzeki

Wczoraj w godzinach wieczornych mieszkaniec Śląska ślepo zawierzył wskazówkom nawigacji, w wyniku czego wylądował prosto w płynącej przez Olszynę Olszówce.

czytaj więcej

Olszyna

Festiwal Orkiestr Dętych

W najbliższą niedzielę na stadionie sportowym w Olszynie odbędzie się 8 już edycja Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych pod tytułem „Jest w orkiestrach dętych jakaś siła”.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2

Nekrolog

 • Tadeusz Lewandowski

  żył 57 lat

  Zm. 13.05.2018 r.

  Ceremonia pogrzebowa
  odbędzie się dnia 21.05.2018 o godz. 14:00

  W kościele w Zarębie

  O czym zawiadamia pogrążona w głębokim smutku rodzina

  Pogrzeb organizuje firma AGES Lubań Skrzyński