Poniedziałek, 19 marca 2018r.

Imieniny: Józefa, Bogdana

Strona główna / Olszyna / Obywatelskie ujęcie

Olszyna

Obywatelskie ujęcie

Obywatelskie ujęcie

Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który wcześniej został ujęty przez mieszkańca Olszyny. "Kierowca" miał 2,8 promila alkoholu w organizmie. Przypominamy, że za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności. 

Do zdarzenia doszło na terenie Olszyny, w dniu 3 czerwca br. Około godz. 13:00 do dyżurnego lubańskiej komendy zadzwonił mężczyzna i poinformował, że właśnie ujął kierowcę, który może być nietrzeźwy. Policjanci niezwłocznie przybyli na miejsce i zatrzymali kierowcę, który już zdążył się oddalić od pojazdu.

Jak ustalili funkcjonariusze, 53-letni kierowca, także mieszkaniec Olszyny, podjechał swoim pojazdem pod sklep, wysiadł i wtedy obecne przy sklepie osoby zauważyły, że mężczyzna zachowuje się w sposób mogący wskazywać, że jest nietrzeźwy. Jeden ze stojących pod sklepem mężczyzn podszedł do kierowcy i wyczuł od niego silną woń alkoholu. Wtedy powiedział mu, że nie może dalej jechać i wyciągnął mu kluczyki ze stacyjki, a następnie wezwał policję. Wykonane na miejscu przez policjantów badanie wykazało, że "kierowca" ma 2,8 promila alkoholu w organizmie!

Dzięki odpowiedniej postawie obywatelskiej nietrzeźwy kierowca nie pojechał dalej i nie stał się tym samym potencjalnym sprawcą wypadku, w którym ktoś mógłby stracić zdrowie lub życie!  Pamiętajmy, że każdy z nas powinien w takiej sytuacji zareagować i co ważne, ma do tego prawo. Nie bądźmy obojętni, gdy widzimy osobę, której zachowanie może wskazywać, że jest nietrzeźwa i zasiada za kierownicę pojazdu. Nasz stanowczy sprzeciw może uratować komuś życie! 

Przypominamy, że polskie prawo zabrania kierowania pojazdem osobie nietrzeźwej, a nawet niewielka ilość alkoholu obniża spawność kierowcy, co może prowadzić do groźnego w skutkach wypadku.

Autor: nadkom. Dagmara Hołod
comments powered by Disqus