Poniedziałek, 19 marca 2018r.

Imieniny: Józefa, Bogdana

Strona główna / Olszyna / Uszkodzony gazociąg w Olszynie

Trwa akcja!

Uszkodzony gazociąg w Olszynie

Uszkodzony gazociąg w Olszynie

Uszkodzony gazociąg w Olszynie

Foto: eLuban.pl

Około godziny 13:30 do uszkodzenia gazociągu doszło w Olszynie. Na miejscu wciąż pracuje sześć zastępów straży pożarnej. A akcja potrwać może do godziny 22-giej. 

Nitka doprowadzająca gaz do Olszyny z gazociągu wysokiego ciśnienia Jeleniów – Dziwiszów została uszkodzona w trakcie robót ziemnych. Ponieważ takie wypadki mogą być tragiczne w skutkach w stan gotowości postawione zostały służby z całego regionu. Z okolicy ewakuowano cztery osoby, a znajdująca się w bezpośrednim sąsiedztwie trasa kolejowa została zamknięta. Na trasie Lubań-Gryfów kursuje komunikacja zastępcza. 

Sytuacja nie zagraża jednak bezpieczeństwu. Jak mówią znajdujący się na miejscu fachowcy przez tę nitkę transportowane jest blisko trzy tysiące metrów sześciennych gazu na godzinę. Jest to ilość, która wystarcza by zasilić, w to medium, całą Olszynę. Ponieważ dziura, która powstała przy okazji wykonywanych tam robót ziemnych jest nieduża dostawy nie są zagrożone. Wydobywający się metan jest lżejszy od powietrza i szybko przedostaje do góry niczym balon napełniony helem. Awaria przyczyni się więc do wzrostu jego zawartości w atmosferze. 

Około godziny 20-tej na miejscu pojawić ma się cysterna z gazem, która zostanie podłączona do sieci i na czas naprawy awarii zapewni stały dostęp do gazu mieszkańcom. Akcja powinna zakończyć się około godziny 22-ej. 

Autor: red.
comments powered by Disqus