Środa, 25 kwietnia 2018r.

Imieniny: Marka, Jarosława, Wasyla

Strona główna / Olszyna / Wyborcza powtórka

Mieszkańcy Olszyny zagłosują ponownie

Wyborcza powtórka

Wyborcza powtórka

Foto: edukacja.sejm.gov.pl

Po ubiegłorocznych wyborach samorządowych w ogólnopolskich mediach podnoszone były głosy o konieczności ich powtórzenia ze względu na fałszerstwa, wysoki procent głosów nieważnych i błędy proceduralne. Od tego czasu sporo wody upłynęło w Kwisie i dziś wiemy już, że w naszej okolicy rzeczywiście część mieszkańców po raz kolejny będzie musiała ponownie wybrać swojego przedstawiciela. 

Wyborcza powtórka rozegra się w Olszynie, a to za sprawą postanowienia Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze. Po raz kolejny do urn pójdą mieszkańcy okręgu numer 4, który obejmuje ulice: Kolejową i Żymierskiego w Olszynie. W sumie uprawnionych do głosowania jest tam około 340 osób. Mieszkańców tej części Olszyny w radzie do tej pory reprezentował Łukasz Sarzyński, który mając sporo szczęścia wybrany został po równej walce z Krzysztofem Błaszczykiem. Obydwaj kandydaci zdobyli identyczną liczbę głosów i o tym, że do rady wszedł Łukasz Sarzyński zdecydowało losowanie. 

Okazuje się, że zgłoszony w tej sprawie protest wyborczy dotyczący nieprawidłowości przy wydawaniu kart do głosowania został przez sąd uznany. Doprowadziło to do unieważnienia wyborów i wygaśnięcia mandatu sprawowanego w ich wyniku. 

Kiedy dokładnie odbędzie się ponowne głosowanie jeszcze oficjalnie nie wiadomo. Ostateczną decyzje w tej sprawie podejmie wojewoda dolnośląski, ale według przewidywań mieszkańcy swoje głosy ponownie będą mogli oddać 22-ego marca.    

Autor: red.
comments powered by Disqus