Środa, 20 czerwca 2018r.

Imieniny: Diny, Bogny, Florentyny

Strona główna / Olszyna / Gminy sportem stoją

Ponad 18 milionów na obiekty sportowe

Gminy sportem stoją

Gminy sportem stoją

Foto: UMWD

Nie tylko kryte pływalnie, hale gimnastyczne i boiska sportowe, ale również skatepark i street workout park już niebawem powstaną na Dolnym Śląsku. Sejmik Województwa Dolnośląskiego przeznaczył ponad 18 milionów złotych na dofinansowanie infrastruktury powstającej w ramach wojewódzkiego programu rozwoju bazy sportowej. Pieniądze te przeznaczone zostaną na dofinansowanie 46 inwestycji, w tym na budowę 33 nowych oraz modernizację 13 istniejących obiektów. Trzy z nich zostaną zrealizowane w naszym powiecie. 

Marszałek Cezary Przybylski i Jerzy Michalak, członek zarządu województwa, 5 maja uroczyście przekazali przedstawicielom lokalnych samorządów decyzję o przyznaniu środków z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach realizacji „Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Dolnośląskiego na lata 2015-2017”. 

Z programu dofinansowano m.in. budowę pierwszej na terenie powiatu ząbkowickiego krytej pływalni oraz budowę pierwszych pełnowymiarowych sal gimnastycznych na terenie gmin Zgorzelec i  Żórawina.  Ogółem dofinansowano budowę i modernizację: 2 krytych pływalni, 2 hal sportowych, 5 sal gimnastycznych, 10 obiektów lekkoatletycznych, 3 kompleksów boisk sportowych,  16 boisk wielofunkcyjnych, 2 boisk piłkarskich i jednego do hokeja na trawie oraz 5 terenowych urządzeń sportowych, skateparku i Street Workout Parku.  

- Chcemy, aby z nowych obiektów korzystały przede wszystkim dzieci i młodzież, dla których od lat prowadzimy programy sportowe. Rozbudowa infrastruktury sportowej jest naturalną konsekwencją obranej przez samorząd strategii wspierania kultury fizycznej na Dolnym Śląskupowiedział Cezary Przybylski, marszałek  województwa.

Dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego trzy inwestycje zrealizowane zostaną w naszym powiecie. Stadiony lekkoatletyczne powstaną w Leśnej i Pisarzowicach, o czym informowaliśmy na łamach naszego portalu. Dofinansowanie otrzymała także Olszyna, gdzie powstanie boisko wielofunkcyjne wraz z zapleczem socjalnym. Powstanie ono na stadionie miejskim. 

- Chcieliśmy wybudować dwa boiska. Niestety teraz udało się otrzymać dofinansowanie tylko na jedno z nich. Mamy nadzieję, że jeszcze w tym roku uda nam się otrzymać kolejną transzę funduszy, aby zrealizować nasz cel. - mówi Leszek Leśko, burmistrz Olszyny.

„Program Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Dolnośląskiego” realizowany jest od 1995 roku. W ciągu tych dwudziestu lat na Dolnym Śląsku przekazano łącznie ponad 290 mln zł na budowę lub modernizację ponad 300 obiektów sportowych we wszystkich powiatach województwa.  

Autor: red.
comments powered by Disqus