Poniedziałek, 21 maja 2018r.

Imieniny: Wiktora, Kryspina, Tymoteusza

Strona główna / Olszyna / Asfalt płynął jak woda

Interwencja czytelników

Asfalt płynął jak woda

Asfalt płynął jak woda

DK 30 w Olszynie w trakcie lipcowych upałów

Foto: Czytelnik

Pierwszy upalny weekend lipca poddał ciężkiej próbie  infrastrukturę drogową w niemal całym kraju. Niestety sprawdzianu tego nie przeszedł odcinek DK 30 w Olszynie. Asfalt klei się do kół i odchodzi całymi płatami– alarmowali kierowcy.

Bardzo ciekawy widok drogi relacji Olszyna- Gryfów Śląski na drodze K30 na wysokości cmentarza, lepik asfaltowy płynął niczym woda – alarmował Pan Tomasz z Lubania  - Obraz nędzy i rozpaczy. Osobiście widziałem jak przejeżdżające auta osobowe wyrywały plastry asfaltu. 

Co ciekawe zupełnie niedawno, bo we wrześniu 2014 roku remontowano feralny odcinek. W nawierzchni stwierdzono uszkodzenia, w związku z czym Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zleciła wyremontowanie 3 kilometrowego odcinka drogi. Remont polegał na wymianie nawierzchni, a prace remontowe wykonało Sudeckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Jeleniej Górze.

W czasie niedzielnych upałów przejechałem niemal całą Polskę i nigdzie po drodze nie spotkałem takiej fuszerki – pisze czytelnik - w pewnym momencie na masce mojego auta wylądował kawałek asfaltu, który z trudem usunąłem.

Właściciel  drogi - Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wezwała wykonawcę remontu do naprawy uszkodzonej nawierzchni.  We wszystkich miejscach, w których wystąpiły uszkodzenia Wykonawca ułoży specjalny dywanik w technologii „slurry seal” wykonany ze specjalnie dobranej mieszanki mineralno–emulsyjnej, która będzie bardziej odporna na działanie wysokich temperatur. Prace zostaną wykonane na koszt Wykonawcy, w ramach gwarancji. Zobowiązaliśmy Wykonawcę do naprawy nawierzchni w terminie do  15 lipca -mówi rzeczniki GDDKiA Joanna Borkowska.

Każdy kierowca, którego auto zostało uszkodzone w związku z tą sytuacją ma prawo do złożenia wniosku o wypłatę odszkodowania. Wniosek wraz z dokumentacją dotyczącą zdarzenia, a także informacje o tym, gdzie zdarzenia zostało zgłoszone należy składać do Rejonu Dróg Krajowych w Lubaniu przy ul. Kościuszki 26. Jak zapewnia GDDKiA każdy wniosek będzie indywidualnie analizowany i w przypadku stwierdzenia uszkodzeń wynikających ze złego stanu nawierzchni na powyższym odcinku dk 30, kierowany będzie do wykonawcy prac.

Autor: red.
comments powered by Disqus