Poniedziałek, 21 maja 2018r.

Imieniny: Wiktora, Kryspina, Tymoteusza

Strona główna / Olszyna / Olszyńska orkiestra okradziona

Prośba o pomoc!

Olszyńska orkiestra okradziona

Olszyńska orkiestra okradziona

Olszyńska orkiestra reprezentacyjna

Foto: Paweł Markuszewski

W nocy z wtorku na środę okradziono najpierw grupę robót publicznych w Olszynie, a przy okazji siedzibę orkiestry. Straty mogą sięgnąć 20 tysięcy złotych. Potrzebna jest wasza pomoc w odnalezieniu przestępców. 

Złodzieje włamali się do budynku przy ulicy Wolności w Olszynie, gdzie niegdyś mieściło się kino. - Sprawcy wyciągnęli szyby z ram okien. Zabrali znajdujące się tam narzędzia. Weszli także do pomieszczenia, gdzie znajdował się sprzęt Reprezentacyjnej Orkiestry Miasta i Gminy Olszyna. - mówi nadkom. Dagmara Hołod z lubańskiej policji. 

Złodzieje ukradli kilka instrumentów. Wśród nich są dwa klarnety: Yamaha Nippon Gakki i Noblet, kornet Eastman, Trąbka B&S, dwie gitary basowe, gitara funkcyjna i piecyk gitarowy. Straty orkiestry sięgać mogą 20 tysięcy złotych. 

Wszystkie skradzione instrumenty były bardzo charakterystyczne a złodzieje nie są w stanie zmienić sygnatury instrumentu, dlatego też członkowie orkiestry wierzą, że sprzęt uda się odzyskać i liczą również na Państwa pomoc.

Każdy kto zauważy w sieci aukcje, bądź natknie się na skradzione sprzęty na targowiskach, giełdach czy innych rynkach zbytu, proszony jest o informacje. Można je przekazywać zarówno policji (tel. 75 722 90 00 ), bądź kapelmistrzowi orkiestry Andrzejowi Drozdowiczowi (tel. 661 029 818).

Prosimy o udostępnianie tej informacji.  

Autor: red.
comments powered by Disqus