Poniedziałek, 21 maja 2018r.

Imieniny: Wiktora, Kryspina, Tymoteusza

Strona główna / Olszyna / Apel o wsparcie orkiestry

Olszyna

Apel o wsparcie orkiestry

Apel o wsparcie orkiestry

Foto: olszyna.pl

APEL O WSPARCIE ORKIESTRY REPREZENTACYJNEJ

MIASTA I GMINY OLSZYNA

Burmistrz Olszyny, Leszek Leśko, Kapelmistrz Orkiestry Reprezentacyjnej Miasta i Gminy Olszyna, Andrzej T. Drozdowicz,  Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Olszynie, Tomasz Maj zwracają się z gorącym apelem do wszystkich ludzi dobrej woli, instytucji oraz innych podmiotów życia społecznego o wsparcie finansowe w celu zakupienia nowych instrumentów muzycznych dla naszej orkiestry.

Nasza prośba jest powodowana wydarzeniem, które miało miejsce w nocy z 1 na 2 września br., kiedy to nieznani sprawcy włamali się do pomieszczeń, w których mieści się m.in. sala prób, i dokonali zuchwałej kradzieży instrumentów muzycznych takich jak dwie gitary basowe, gitarę funkcyjną wraz ze wzmacniaczem gitarowym, dwa klarnety - Yamaha Nippon Gakki i Noblet, kornet Eastman oraz trąbkę B&S. Instrumenty te były przede wszystkim własnością prywatną dzieci i młodzieży, która w ramach Orkiestry Reprezentacyjnej Miasta i Gminy Olszyna pragnie rozwijać swoje umiejętności, szlifować swój muzyczny talent i dawać z siebie wszystko, co najpiękniejsze dla całej lokalnej społeczności i to nie tylko gminy Olszyna, ale i szeroko rozumianego regionu. W wyniku kradzieży muzycy, aby zapewnić oprawę muzyczną uroczystości, zmuszeni są korzystać z instrumentów wypożyczanych odpłatnie przez Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu i tak niestety będzie do momentu uzupełnienia brakujących instrumentów.

Cenimy sobie ich wkład w kulturę muzyczną naszego miasta i całego powiatu lubańskiego. Jesteśmy przekonani, że to bogactwo kulturalne, które nasza orkiestra wnosi nie zostanie zaprzepaszczone przez to smutne zdarzenie z początku września br.

Dlatego też zwracamy się do wszystkich, którym na sercu leży dalszy rozwój muzyczny regionu oraz dobre funkcjonowanie Orkiestry Reprezentacyjnej Miasta i Gminy Olszyna, o finansowe wsparcie, przekazując dobrowolne wpłaty na konto Gminnego Ośrodka Kultury w Olszynie, ul. Wolności 20 D, 59-830 Olszyna: 52 8392 0004 1300 0563 2000 0010 z dopiskiem: „Instrumenty dla Orkiestry”.

Jesteśmy przekonani, że dzięki wsparciu ludzi o wielkim i wrażliwym sercu naszym dzieciom i młodzieży damy nową szansę na szlifowanie talentu oraz miłości do muzyki.

Autor: AG
comments powered by Disqus