Poniedziałek, 21 maja 2018r.

Imieniny: Wiktora, Kryspina, Tymoteusza

Strona główna / Olszyna / Nowe targowisko w Olszynie

Nowe targowisko w Olszynie

Nowe targowisko w Olszynie

Foto: olszyna.pl

Olszyna doczekała się nowego targowiska. Czas najwyższy, bowiem to stare straszyło już ładnych parę lat. Zmian ma być na lepsze, nowe targowisko znajdować będzie się w zamkniętej hali po byłych zakładach Olszyńskiej Fabryki Mebli przy ul. Legnickiej.

Dotychczasowe targowisko w Olszynie wciąż pełniło swą funkcję, jednak znajdujące się tam wiaty pozostawiały wiele do życzenia. Miasto Olszyna zagospodarowując teren po upadłej Olszyńskiej Fabryce Mebli wykorzystało jedną ze znajdujących się tam hal. Powstał obiekt, który da komfort tak kupcom jak i kupującym. Hala jest jasna i przestronna co z pewnością będzie zachęcało do robienia tam zakupów.

Aby uporządkować sprawy związane z funkcjonowaniem targowiska, przenosimy całą tę działalność do nowego obiektu przy ul. Legnickiej – mówi burmistrz Leszek Leśko To czy ona będzie otwarta dla mieszkańców i sprzedających tylko dwa razy w tygodniu czy codziennie zależy od zapotrzebowania tych, którzy będą chcieli z tej hali korzystać.

W środku zamontowano 10 kramów, które sprzedawcy będą mieli możliwość dzierżawienia wykupując miesięczne bony w Urzędzie Miejskim w Olszynie. Jeżeli nie będzie zainteresowania dzierżawą, targowisko czynne będzie jedynie dwa dni, w środy i soboty. W hali brakuje jeszcze paru elementów, ale jak się dowiadujemy infrastruktura niebawem zostanie uzupełniona o oświetlenie, zamykane boksy na śmieci i toalety. 

Jak podkreśla burmistrz Olszyny – hala otworzy swoje podwoje dla kupców i ich klientów już 23 stycznia.

Autor: red.
comments powered by Disqus