Wtorek, 24 kwietnia 2018r.

Imieniny: Horacego, Feliksa, Grzegorza

Strona główna / Olszyna / Pomóżmy Pani Teresie!

Dla większości z nas to niewiele, dla Pani Teresy to szansa na życie

Pomóżmy Pani Teresie!

Pomóżmy Pani Teresie!

Foto: olszyna.pl

Szanowni Państwo! Wśród nas żyją ludzie, dla których działanie jest efektem ich pasji, którzy swoją wizją potrafią zapalać innych. Taką osobą jest z pewnością Pani TERESA RASZEWSKA, która obecnie toczy walkę z najgroźniejszym przeciwnikiem jakim jest nowotwór złośliwy. Dziś zwracamy się z gorącą prośbą o wsparcie finansowe na leczenie.

Pani Teresa była wieloletnim pedagogiem w Szkole Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki i w świetlicy socjoterapeutycznej w Olszynie. Od lat angażuje się społecznie. Mocno związana jest z zespołem ludowym Marysienki z Radostowa. Przez kilka ostatnich lat zajmowała się aktywizacją zawodową młodzieży kierując Młodzieżowym Centrum Kariery i Ochotniczym Hufcem Pracy w Lubaniu.

Jej niezwykłą aktywność zakłóciła choroba. Zaczęło się rok temu. Diagnoza: złośliwy nowotwór jajnika. Dalej wszystko potoczyło się błyskawicznie. Trudna operacja, która zakończyła się sukcesem oraz pierwsza agresywna chemioterapia. I kilka miesięcy względnego spokoju. 
 
Niestety nowotwór powrócił, czego konsekwencją była kolejna operacja i dwie następne chemioterapie. Okazało się, że nowotwór nie reaguje na zastosowaną chemioterapię. Aby zwiększyć szanse walki z nowotworem lekarze zasugerowali włączenie do leczenia leku o nazwie AVASTIN, który blokuje dopływ krwi do nowotworu i zmniejsza jego unaczynienie i rozwój. Niestety lek nie jest refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia w drugiej linii leczenia, a to oznacza, że Pani Teresa musi pokryć koszty jego zastosowania sama. 
 
Koszt jednej dawki leczenia AVASTINEM w przypadku Pani Teresy, to kwota 4 000 złotych. Dawkę leku należy przyjmować raz na trzy tygodnie. Aby terapia przyniosła skutek Pani Teresa musi zażyć co najmniej kilkanaście cykli.
Będziemy wdzięczni za każdą przekazaną złotówkę. Dla większości z nas to niewiele, dla Pani Teresy to szansa na życie.
Przyjaciele i rodzina

JAK POMÓC?
Wystarczy dokonać wpłaty na podany niżej numer rachunku bankowego
27 2030 0045 1110 0000 0162 4660
Stowarzyszenie Kobiet z Problemem Onkologicznym „AMAZONKA”
ul. Legnicka 21 59-830 Olszyna
W tytule przelewu należy wpisać DAROWIZNA - POMOC DLA TERESY

Autor: olszyna.pl
comments powered by Disqus