Sobota, 18 sierpnia 2018r.

Imieniny: Ilony, Bronisława, Heleny

Strona główna / Oświata

Oświata

Powiat lubański 70,02 procent

Są wyniki zdawalności matur

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna we Wrocławiu na swojej stronie internetowej opublikowała wstępne wyniki zdawalności tegorocznego egzaminu maturalnego.

czytaj więcej

Powiat Lubań

Pierwsze umowy na staże dla uczniów podpisane

Czterech przedsiębiorców z Lubania podpisało umowy na organizację staży dla grupy uczniów szkół ponadgimnazjalnych, których organem prowadzącym jest powiat. Wszystko to za sprawą realizowanego przez nasz powiat projektu pn. Zawodowy Dolny Śląsk.

czytaj więcej

Praktyki zawodowe w Walencji dla uczniów ZSP im. KZL w Lubaniu

Do wyjazdu na praktyki zawodowe w Walencji szykuje się kolejna grupa uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej. Na praktyki realizowane ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe pojadą tym razem uczniowie kształcący się w zawodach technik logistyk i technik informatyk.

czytaj więcej

Rekordowa Gala Talentów 2018 w Radostowie

Spontaniczny pomysł sprzed trzech lat rozwinął się i dojrzał. Uczestnicy tegorocznej Gali Talentów w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Radostowie Średnim nie tylko prezentowali swoje uzdolnienia, talenty i efekty pracy.

czytaj więcej

Jest terminarz roku szkolnego 2018/2019

Jeszcze nie zakóńczył się bieżący rok szkolny a Ministerstwo Edukacji Narodowej opublikowało już kalendarz roku szkolnego 2018/2019 r. Nowy rok szkolny zacznie się w poniedziałek, 3 września. Pierwsza przerwa w nauce nastąpi przy okazji świąt Bożego Narodzenia (23 – 31 grudnia).

czytaj więcej

Finansistki z KZL-u

Projekt, który zdobył piąte miejsce w kraju

„Finansoaktywni – misja budżet, ogarniamy wydatki” – w konkursie o takiej nazwie wzięły udział uczennice z lubańskiego KZL-u. Stworzyły projekt za teoretyczne 100 tysięcy złotych i znalazły się w pierwszej piątce finalistów w skali kraju.

czytaj więcej

TV Łużyce

Igrzyska w KZL-u

To były już trzecie Igrzyska Młodzieży Szkół Ponadgimnazjalnych w Lubaniu. Tym razem odbyły się w zespole szkół im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej. W wielu dyscyplinach wystartowało około 200 osób.

czytaj więcej

Letnia Akademia Profilaktyczna

Dyrektor Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Lubaniu informuje o organizacji w dniach 25.06.2018r. - 06.07.2018r. zajęć o charakterze półkolonii terapeutycznych w ramach Letniej Akademii Profilaktycznej pt: „Ja i Moja Ojczyzna” dla uczniów klas 0 – III Szkół Podstawowych z terenu miasta Lubania. Jest to jednocześnie realizacja priorytetu Ministerstwa Edukacji Narodowej w roku szkolnym 2017/18.

czytaj więcej

ZSP im. KZL w Lubaniu

80 płatnych staży

Rynek pracy wymusza na szkołach dynamiczne dostosowywanie oferty do jego potrzeb. By sprostać oczekiwaniom Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej rozpoczął kolejny projekt z obszaru kształcenia zawodowego „Praktyczni Powiatowi Profesjonaliści”. W ramach projektu uczniowie m.in. odbędą 80 płatnych staży, dziewięć dwudniowych wizyt w nowoczesnych zakładach oraz już zyskali wyposażenie pracowni informatycznej z tablicą multimedialną i drukarką 3D.

czytaj więcej

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Lubaniu

Fonoholizm-syndrom naszych czasów

Problem stał się zjawiskiem powszechnym, a wciąż brak jest oficjalnej nazwy dla zjawiska nadużywania mediów elektronicznych. Funkcjonują takie określenia jak: fonoholizm, siecioholizm, sieciozależność, cyberzależność, internetoholizm, internetozależność, infoholizm, infozależność oraz uzależnienie od komputera, uzależnienie od korzystania z nowoczesnych technologii informacyjnych i komunikacyjnych (e-uzależnienie).

czytaj więcej

Nieprzetarty Szlak

Bądźcie wrażliwi na los słabszych od was

Jak zwykle było niezwykle. Wychowawcy i wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lubaniu przyzwyczaili już nas do wielkich wzruszeń. To właśnie oni powinni uczyć nas szczerości, radości oraz niesłabnącej energii. Wczoraj (24.05 br.) odbył się Regionalny Przegląd ,,Nieprzetartego Szlaku”.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia