Wtorek, 20 marca 2018r.

Imieniny: Klaudii, Eufemii, Maurycego

Strona główna / Oświata

Oświata

Lubań

Mistrzyni tańca z SP1

Uczennica lubańskiej Jedynki mistrzynią Grand Prix Polski Polskiego Towarzystwa Tanecznego „… z pasji do tańca”.

czytaj więcej

Nietypowa lekcja fizyki kwantowej

Uczniowie Zespołu Szkół im. Stefana Drzewieckiego w Lubaniu mieli okazję uczestniczyć w niecodziennej, wirtualnej wizycie w najważniejszej na świecie placówce naukowo-badawczej CERN, która przede wszystkim kojarzy się w Wielkim Zderzaczem Hadronów.

czytaj więcej

Blisko 34 mln zł na rozwój dolnośląskich szkół

Granty na oświatę

Dodatkowe zajęcia z języków obcych, nauk matematyczno-przyrodniczych i informatyki, stypendia dla uczniów szczególnie uzdolnionych, szkolenia nauczycieli czy zakup wyposażenia pracowni – to tylko kilka przykładów działań, na które szkoły mogą otrzymać dotację unijną. Wczoraj ruszył nabór wniosków.

czytaj więcej

Wizyta uczniów z Szydłowca

W dniach 19 - 23.02.2018 r. gościliśmy w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu młodzież z Zespołu Szkół im. Korpusu Ochrony Pogranicza z Szydłowca.

czytaj więcej

Przedstawienie „Królowa Śniegu"

W „ Czwórce” powiało chłodem

W piątek 9 lutego 2018 r. uczniowie klasy 1b, 1c i 3e pod opieką swoich wychowawców przygotowali dla społeczności uczniowskiej, a przede wszystkim dla specjalnych gości: babć, dziadków i rodziców przedstawienie pt. „Królowa Śniegu”.

czytaj więcej

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Lubaniu

Trening przed Biegiem Piastów

Uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Lubaniu rozpoczęli sezon narciarski. Chłopcy od czterech lat trenują narciarstwo biegowe w Jakuszycach. Cykliczne wyjazdy pozwalają na doskonalenie techniki jazdy na nartach. Dzięki nim uczniowie nabywają umiejętności bezpiecznego poruszania się po górskich szlakach turystycznych oraz aktywnie spędzają czas. Głównym celem naszych wycieczek jest przygotowanie do udziału w Biegu Piastów. W tym roku będzie to już trzeci start naszej reprezentacji w tych prestiżowych zawodach.

czytaj więcej

Lubań

Nowa pracownia w „czwórce”

1 lutego w pierwszym tygodniu po feriach uczniowie klasy 7b rozpoczęli lekcję chemii w nowej, w pełni wyposażonej pracowni. Były menzurki, odczynniki, roztwory a nawet mały wybuch.

czytaj więcej

Lubań

Głosujmy na SP 4

Dyrekcja i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 4 w Lubaniu zachęcają i proszą mieszkańców Lubania do włączenia się w głosowanie w akcji "Pomóżmy Polsce odetchnąć od smogu!”.

czytaj więcej

Viva Espania - półmetek praktyk

Uczniowie z ZSP im. KZL w Lubaniu, którzy pojechali na staże zawodowe do Granady i Walencji, są już na półmetku wyjazdu. Projekt „Viva Espania – praktyki zawodowe dla ambitnych uczniów” jest realizowany ze środków POWER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.

czytaj więcej

Bal Sympatyków Mickiewicza

Już 3 lutego przyjaciele i dyrekcja lubańskiego "Adasia" zapraszają na bal. Niby nic nadzwyczajnego, a jednak. Doskonałe menu w przyjaznych wnętrzach, okraszone dobrą zabawą to sposób na zgromadzenie środków na zakup pomocy dydaktycznych.

czytaj więcej

Ranking szkół

"Perspektywy" najsłabsze od lat

Przy wyborze i ocenie pracy szkół najczęściej sięgamy do corocznego rankingu "Perspektyw". Tegoroczny, jubileuszowy ranking najlepszych liceów i techników w Polsce pokazuje, że lubańskim szkołom daleko do złotych tarcz, choć widać światelko w tunelu.

czytaj więcej

Naszą ojczyznę kochamy, więc chętnie o niej opowiadamy

Polska - moja Ojczyzna

W mroźne popołudnie, 9 stycznia wszyscy Akademicy zostali zaproszeni na ciekawe warsztaty edukacyjne realizowane w ramach programu "Polska - moja Ojczyzna".

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia

Nekrolog

 • Barbara Kurdzieko

  żyła 92 lat

  Zm. 17.03.2018 r.

  Ceremonia pogrzebowa
  odbędzie się dnia 21.03.2018 o godz. 13:00

  W kościele Jana Chrzciciela w Leśnej

  O czym zawiadamia pogrążona w głębokim smutku rodzina

  Pogrzeb organizuje firma AGES Lubań