Wtorek, 20 marca 2018r.

Imieniny: Klaudii, Eufemii, Maurycego

Strona główna / Oświata / Uczniowie z Lubania zwycięzcami

Lwówecki Festiwal Talentów

Uczniowie z Lubania zwycięzcami

Uczniowie z Lubania zwycięzcami

Foto: lwowecki.info

Publiczność niemal po brzegi wypełniła halę sportową przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Lwówku Śląskim, podczas odbywającego się w sobotę (25.03)  V Lwóweckiego Festiwalu Talentów. Na widowni w większości młodzież, a na scenie uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i liceów z powiatów lwóweckiego, lubańskiego i bolesławieckiego.

 

Warto pamiętać, iż pomysł zorganizowania w Lwówku Śląskim imprezy na podobieństwo telewizyjnych talent show zrodził się w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Lwówku, jednak ze względów praktycznych festiwal od 2013 roku odbywa się w SP 2.

W eliminacjach do wczorajszego półfinału swoje umiejętności zaprezentowało dwudziestu wykonawców (solistów i zespołów) spośród których jury wybrało dziesiątkę, w skład której weszli:

Mikołaj Bielawski (wokal + pianino) – Bolesławiec
Miłosz Trzeciak (recytacja, śpiew, taniec, pianino) – Lwówek Śl.
Katarzyna Karpiszyn (hip-hop) – Lwówek Śl. Wojciech Andrzejewski (gitara) – Bolesławiec
Magdalena Zubacz (hip-hop) – Lwówek Śl.
Zofia Kołodziej (wokal + gitara) – Bolesławiec
Zespół Tańca Mała Alternatywa (taniec) – Giebułtów
Oliwia Lipińska (wokal) - Lwówek Śl.
Daria Jakubowska i Przemysław Socha (taniec) – Leśna
Jakub Półćwiartek (wokal) – Lwówek Śl.

W przerwach, podczas obrad jury i głosowania publiczności na scenie wystąpiła zwyciężczyni ubiegłorocznego Lwóweckiego Festiwalu Talentów, kobieta obdarzona niebywałym głosem – wyjątkowym talentem, podpartym ciężką pracą – Aleksandra Niewęgłowska oraz barwny zespół Afro Dance w utworze tanecznym pt.: Avatar.
Decyzją jury w składzie: Krzysztof Rogacewicz (przewodniczący), Honorata Magdeczko - Capote oraz Vitalina Samostrokov do finału przeszli: Mikołaj Bielawski, Wojciech Andrzejewski oraz para Daria Jakubowska i Przemysław Socha. Wyróżnienia powędrowały do Oliwi Lipińskiej i Zespołu Tańca Mała Alternatywa w składzie: Sara Jadczak, Amanda Jadczak, Julia Pawłowska, Wiktoria Kowalska, Jessica Orkowska, Dominika Orkowska, Wiktoria Janiszek, Dominik Styczyński.

Podczas finałów to właśnie publiczność wybierała jednego z najbardziej utalentowanych uczestników. Trzecie miejsce zajął Wojciech Andrzejewski, drugie Mikołaj Bielawski, a zwycięstwo i główna nagroda V Lwóweckiego Festiwalu Talentów przypadła w udziale parze, która podbiła serca lwóweckiej publiczności zmysłowym, dojrzałym, pełnym emocji tańcem - Darii Jakubowskiej i Przemysławowi Socha uczniom lubańskich liceów.


Tegoroczny festiwal talentów to także drugoplanowy sukces pana Tomasza Gajewskiego, nauczyciela, instruktora i opiekuna, który przygotował uczniów giebułtowskiej podstawówki – Zespół Mała Alternatywa oraz pracował nad choreografią ze zwycięską parą z Leśnej.

Autor: lwowecki.info
comments powered by Disqus