Wtorek, 20 marca 2018r.

Imieniny: Klaudii, Eufemii, Maurycego

Strona główna / Oświata / Granda ze Smolnika w finale wojewódzkim

Leśna

Granda ze Smolnika w finale wojewódzkim

Granda ze Smolnika w finale wojewódzkim

Foto: boleslawiec.eu

Chociaż GRANDA niemal każdego roku zmienia swój skład, drugi już raz udowodniła, że scena - to jej drugi dom i to co robi- robi z ogromną pasją i zaangażowaniem.

21 marca 2017 r. w Centrum Integracji Kulturalnej „Orzeł” odbyły się eliminacje rejonowe do VII Dolnośląskiej Gali Talentów. W eliminacjach rejonowych wzięło udział 25 szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, których uczniowie pod kierunkiem nauczycieli zaprezentowali szeroki wachlarz talentów: od śpiewu solowego, poprzez recytację, prezentacje filmowe, grę na instrumentach, zespołowe gry aktorskie, taniec, poezję śpiewaną do pokazu walki muay tay.

S.P. im. Jana Pawła II w Smolniku kolejny raz reprezentowała " ponadczasowa "grupa teatralna istniejąca w szkole od 5 lat, prowadzona przez opiekunki: P. Dorotę Kusibab i Małgorzatę Michalik.

Swoim występem zachwyciła jury. W oficjalnej wiadomości od Organizatorów napisano: "BYLIŚCIE ŚWIETNI, NIEPOWTARZALNI I W PEŁNI ZASŁUGUJECIE NA PROMOCJĘ!"

Ku ogromnej radości dzieciaków, opiekunek i rodziców, poinformowano, że decyzją jury, kwalifikacje do Finału Wojewódzkiego VII Dolnośląskiej Gali Talentów, która odbędzie się 20 maja w Świdnicy, otrzymali:

Zespół teatralny „Granda” ze Szkoły Podstawowej w Smolniku
Trio wokalne z Gimnazjum w Łomnicy
Krystian Giemza ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Wojcieszowie
Milena Konieczna ze Szkoły Podstawowej w Nowogrodźcu 
Zespół taneczny „Mała Alternatywa” ze szkoły Podstawowej w Giebułtowie.

Chociaż GRANDA niemal każdego roku zmienia swój skład, drugi już raz udowodniła, że scena to jej drugi dom i to co robi - robi z ogromną pasją i zaangażowaniem. Dwa lata temu, w zupełnie innym składzie, prezentowała swoje talenty na Finale Wojewódzkim Dolnośląskiej Gali Talentów w Kłodzku. To dla wszystkich, tak występujących jak pracujących z grupą, ogromny zaszczyt i nieukrywana duma.

Opiekunki grupy pragną bardzo serdecznie podziękować Dyrekcji Szkoły oraz Rodzicom, którzy jak zawsze otoczyli nas swoim wsparciem i życzliwością pomagając w organizacji wyjazdu oraz w uszyciu elementów strojów scenicznych.

Organizatorem Gali z rejonu jeleniogórskiego, wybranym przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty we Wrocławiu, było Gimnazjum Samorządowe nr 2 im. Polaków Zesłanych na Sybir. Wykonawców oceniało profesjonalne jury, pod przewodnictwem Pani Małgorzaty Kaziuk – wizytatora Kuratorium Oświaty we Wrocławiu.

Członkami jury byli: Pani Małgorzata Niewęgłowska – nauczyciel fortepianu Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Bolesławcu, Pani Agnieszka Radwańska – choreograf i kierownik muzyczny zespołu pieśni i tańca „Bolesławiec” pracownik Bolesławieckiego Ośrodka Kultury, Pan Marek Łętowski – nauczyciel, instruktor pracowni wokalnej i muzycznej Młodzieżowego Domu Kultury i Pani Maria Subik – dyrektor Gimnazjum Samorządowego nr 2 im. Polaków Zesłanych na Sybir. 
Nad sprawną organizacją czuwał Pan Jacek Dudyński – kierownik Centrum Integracji Kulturalnej „Orzeł.”

Autor: M.M i D.K
comments powered by Disqus