Poniedziałek, 19 marca 2018r.

Imieniny: Józefa, Bogdana

Strona główna / Oświata / Przedszkolaki pobiegły w "Maratonie"

Fotogaleria - III Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków

Przedszkolaki pobiegły w "Maratonie"

Przedszkolaki pobiegły w

Foto: eLuban.pl

Każdy może zostać maratończykiem, przekonały się dziś o tym dzieci i rodzice z Samorządowego Przedszkola w Radostowie Średnim. Dzięki ogólnopolskiej akcji ponad 20 000 przedszkolaków w całym kraju do 19 maja przebiegnie łącznie długość 124 maratonów!

Dzisiejszego dnia w przedszkolu, w Radostowie, 37 przedszkolaków wraz z rodzicami łącznie przebiegło dystans 3700 metrów. Zabawa odbyła się w ramach III Ogólnopolskiego Maratonu Przedszkolaków – Sprintem do maratonu.

- Nasze przedszkole po raz pierwszy uczestniczy w tej akcji. Zaprosiliśmy do udziału również rodziców i dziadków, którzy stawili się w 100% – mówi dyrektor placówki Katarzyna Kempa – Kujawa. - Każdy mógł wziąć udział w imprezie niezależnie od kondycji i tępa biegu. Zadaniem było przebiegniecie wspólnie z dzieckiem określonego odcinka. Przede wszystkim chodzi tu o wspólne spędzenie czasu, propagowanie sportu i zdrowego wypoczynku. Akcja odbywa się już po raz trzeci. W tym roku moje przedszkolanki Pani Żaneta Krupska i Anna Lewandowska, zainteresowały się tą akcją i myślę że w kolejnych latach będziemy ją kontynuowali, a do udziału zaprosimy inne przedszkola z terenu gminy – zapowiada dyrektor.

Impreza rozpoczęła się od przydzielenia numerów startowych i obowiązkowej przed biegiem rozgrzewki. Już część poprzedzająca rywalizację była powodem do zabawy i śmiechu. Po kilkunastu minutach ćwiczeń kilkudziesięcioosobowa grupa ruszyła do biegu. Mimo że nie chodziło o zajęte miejsce, to przebiegnięcie dystansu przedszkolaki potraktowały jako swój pierwszy „maraton” na poważnie. - Było super. Tylko trochę się spociłem, bo musiałem sam przebiec linię mety – mówi mały Adaś, który pokonał dystans jako pierwszy, pozostawiając w tyle swoją mamę.

Za udział w biegu każdy z uczestników otrzymał dyplom i medal. Po części oficjalnej przyszła kolej na piknik przy grillu - co było okazją do dalszych zabaw na świeżym powietrzu.

Autor: red.
comments powered by Disqus