Poniedziałek, 19 marca 2018r.

Imieniny: Józefa, Bogdana

Strona główna / Oświata / Wielki sukces logistyków z ZSP im. KZL w Lubaniu!

mistrzowie Logistyki

Wielki sukces logistyków z ZSP im. KZL w Lubaniu!

Wielki sukces logistyków z ZSP im. KZL w Lubaniu!

Wczoraj (12.06) odbył się finał piątej edycji konkursu “Mistrzowie Logistyki” organizowanego przez Katedrę Zarządzania Strategicznego i Logistyki na Wydziale Ekonomii, Zarządzania i Turystyki Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. 

Współorganizatorem konkursu była Fundacja Kuehne ze Szwajcarii, która zasponsorowała nagrody dla zwycięzców. Z Fundacją Katedra Zarządzania Strategicznego i Logistyki współpracuje od ponad czterech lat w ramach wspólnie organizowanych we Wrocławiu studiów podyplomowych „Logistyka i Zarządzania Łańcuchem Dostaw”. Koordynatorami Konkursu były dr inż. Maja Kiba-Janiak i dr Agnieszka Jagoda. W skład komisji konkursowej wchodzili ponadto pozostali pracownicy KZSiL.

Celem konkursu było poszerzenie wiedzy i umiejętności z zakresu logistyki wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W tym roku do konkursu stanęło łącznie ponad 200 uczniów reprezentujących kilkanaście szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa dolnośląskiego i wielkopolskiego.

Konkurs rozpoczął się w styczniu 2017 i składał się z trzech etapów. Dwa pierwsze etapy odbywały się w szkołach ponadgimnazjalnych. W pierwszym etapie uczniowie musieli przejść test sprawdzający ich wiedzę z zakresu logistyki. W drugim, zadaniem uczestników konkursu było rozwiązanie studium przypadku - uczniowie w grupach 4 osobowych mieli za zadanie rozwiązać problem zdiagnozowany w przedsiębiorstwie. Finał konkursu odbył się już w siedzibie uczelni, na Wydziale Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze. Uczestniczyło w nim 7 najlepszych zespołów, wyłonionych w II etapie, w tym 2 zespoły reprezentujące technikum w zawodzie technik logistyk z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu. Jako jedyna szkoła mieliśmy w finale 2 reprezentujące nas drużyny. Zmagania finałowe miały charakter pracy grupowej. Na tej podstawie wyłoniono trzy zwycięskie zespoły „Mistrzów Logistyki V”.

Z wielką radością i dumą informujemy, że na III miejscu znaleźli się uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu w składzie: Aleksandra Durowicz, Anna Jaworowicz, Katarzyna Zakrzewska oraz Marcin Gamalczyk. Drugi zespół (Angelika Michno, Dorota Wieczorek, Filip Kirkowski i Mateusz Moroz) znalazł się na miejscu V. Opiekunem uczniów była Monika Połetek, nauczyciel przedmiotów zawodowych. 

Podczas finałowej gali konkursu nagrody wręczyli: dr Anna Baraniecka - Prodziekan ds. Rozwoju na Wydziale EZiT oraz dr Agnieszka Jagoda i dr Maja Kiba-Janiak – koordynatorki konkursu.

Przed finałowymi rozgrywkami konkursu uczniowie uczestniczyli w czterech warsztatach/wykładach. Były to: Interpersonal Communication – warsztat poprowadzony przez mgr Cezarego Kwiatkowskiego, Logistyka kosmosu – wykład poprowadzony przez dr Annę Baraniecką, wykład pt. Czy logistyka humanitarna jest humanitarna? prowadzony przez mgr Jakuba Marcinkowskiego oraz warsztat Kompetencje logistyka prowadzony przez mgr Agnieszkę Pisarek.

Autor: Monika Połetek
comments powered by Disqus