Czwartek, 26 kwietnia 2018r.

Imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marii

Strona główna / Oświata / Znamy wyniki egzaminu gimnazjalnego

Jak poszło uczniom powiatu lubańskiego?

Znamy wyniki egzaminu gimnazjalnego

Znamy wyniki egzaminu gimnazjalnego

Egzamin gimnazjalny 2016 Gimnazjum Nr3 w Lubaniu

Foto: Archiwum eLuban.pl

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna we Wrocławiu podała wyniki egzaminu gimnazjalnego z podziałem na poszczególne powiaty. Jak nasi gimnazjaliści wypadli na tle pozostałych?

Egzamin gimnazjalny składał się z trzech części. W części pierwszej – humanistycznej – gimnazjaliści rozwiązywali zadania z historii i wiedzy o społeczeństwie oraz z języka polskiego (w dwóch odrębnych arkuszach), a w części drugiej – matematyczno-przyrodniczej – zadania z przedmiotów przyrodniczych: biologii, chemii, fizyki i geografii oraz z matematyki (również w dwóch odrębnych arkuszach). W trzeciej części egzaminu uczniowie rozwiązywali zadania z wybranego języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym albo na poziomach podstawowym i rozszerzonym.

Gimnazjaliści z powiatu lubańskiego napisali egzamin na poziomie poniżej średniej wojewódzkiej, którą przekroczyli tylko z języka niemieckiego na poziomie podstawowym.  

Niezbyt dobrze uczniowie wypadli w części humanistycznej. Średnia z języka polskiego to 64,7 proc. a z historii z WOS-em – 53,4 procent. Średnia dolnośląska wynosi odpowiednio: 68,1 proc. oraz 57,7 procent.

Słabo poszedł również egzamin w części matematyczno - przyrodniczej. Średnia z matematyki dla naszego powiatu wyniosła 37,7 proc. (średnia dolnośląska – 45,5 proc.), a z przedmiotów przyrodniczych – 46,8 proc. (średnia dolnośląska – 51 proc.).  

Wyniki z języka angielskiego zarówno na poziomie podstawowym jak i rozszerzonym są również poniżej średniej wojewódzkiej. I tak na poziomie podstawowym nasi uczniowie uzyskali wynik 57,2 proc (średnia dolnośląska – 67,2 proc.), a na poziomie rozszerzonym 45,7 proc. (średnia dolnośląska – 50,7 proc.).

Bardzo dobrze nasi gimnazjaliści wypadli z języka niemieckiego na poziomie podstawowym uzyskując wynik 59,3 procent. Lepiej wypadli jedynie uczniowie z trzech powiatów: wrocławskiego, miasta Wrocław i kamiennogórskiego (średnia dolnośląska to 53,1 proc.). Natomiast słabiej już poszedł poziom rozszerzony, gdzie uzyskali 31,4 proc (średnia dolnośląska – 35,8 proc.).

Na zbliżonym poziomie do uczniów powiatu lubańskiego egzamin napisali lwóweccy gimnazjaliści. Nieco lepiej wypadli uczniowie ze zgorzeleckich i jeleniogórskich szkół. Natomiast zdecydowanie lepiej egzamin poszedł gimnazjalistom z powiatu bolesławieckiego.

Szczegółowe informacje dotyczące wyników tegorocznego egzaminu gimnazjalnego będą dostępne w sprawozdaniu, które zostanie opublikowane na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej 21 sierpnia br. Jeśli tylko będą dostępne, opublikujemy je na naszych stronach.

Autor: red./lwowecki.info
comments powered by Disqus