Poniedziałek, 19 marca 2018r.

Imieniny: Józefa, Bogdana

Strona główna / Oświata / Teatr Dziewiątka powraca

Po rocznej przerwie

Teatr Dziewiątka powraca

Teatr Dziewiątka powraca

Przez siedem lat Teatr Dziewiątka był doskonałą wizytówką lubańskiego Mickiewicza, a zawieszenie jego działalności wywołało ogromne rozgoryczenie wśród uczniów. Teraz, po roku przerwy, teatr wraca do Lubania. Już w najbliższy piątek, reżyser Aneta Ćwieluch wybierze nowych aktorów.

Teatr Dziewiątka może poszczycić się wieloma sukcesami, również na scenie ogólnopolskiej. Przez siedem lat działalności przez zespół przewinęło się ponad 100 osób, a Teatr przygotował kilkanaście premier. Właśnie "Dziewiątka" była impulsem dla wyboru aktorskiej drogi życiowej części uczniów Mickiewicza. Okazuje się, że był to słuszny wybór, bo realizują pasje i odnoszą sukcesy.
Tych nazwisk jest bardzo dużo i sukcesów jest sporo, choćby Tomek Lipka (Ośrodek Praktyk Teatralnych "Gardzienice"), Piotrek Fujarewicz (Teatr Zapadnia) czy Daria Jabłońska. Tych, którzy mają powiązania z kulturą jest naprawdę sporo, grają w teatrach studenckich, śpiewają i są aktywni artystycznie. Cały czas mamy kontakt, a oni cały czas sie rozwijają - to chyba najważniejsze - mówi Aneta Ćwieluch.

Po rocznej przerwie Teatr Dziewiątka wraca do ZSP im. A. Mickiewicza w Lubaniu i będzie prowadzony przez swoją założycielkę, Anetę Ćwieluch.

Z teatrem były związane ogromne oczekiwania, uczniowie od dłuższego czasu liczyli na powrót "Dziewiatki" do szkoły. Oddźwięk i radość jest ogromna. Pani Aneta Ćwieluch będzie prowadziła teatr dzięki życzliwości Rady Rodziców, która sfinansuje działalność warsztatów teatralnych. - wyjaśnia Renata Czuj, dyrektor ZSP im. A. Mickiewicza w Lubaniu. 

Pierwsze spotkanie reżyser z aktorami już za dwa dni (22.09) w lubańskim Mickiewiczu, a kolejne, systematyczne zajęcia odbywać się będą w każdy piątek.
Trzymamy kciuki i z niecierpliwością czekamy na sukcesy reaktywowanej „Dziewiątki”.

Autor: red.
comments powered by Disqus